Zdeněk Pohlreich a Bohyně kuchyně :-)

Že nekonečně ráda vařím, to už víte. A to, že jsem se naučila vařit lépe, kvalitněji a přemýšlet nad tím, jaké suroviny používám, má na svědomí konkrétní člověk. Je to náš mediálně nejznámější kuchař - Zdeněk Pohlreich. Kdo by neznal jadrného šéfkuchaře a jeho populární pořad Ano, šéfe! Napravuje v něm restaurace s nevalnou pověstí. Je drsný, sprostý a s nikým se nemaže. Má své fanoušky i odpůrce. Jeho hlášky jsou vtipné, trefné a řada z nich už zlidověla.

„Největším nepřítelem českých kuchařů je jejich fantazie.“

Doma máme všechny jeho kuchařky, podle kterých pravidelně vaříme. Ano, vaříme. Nejen já, ale i můj manžel. Ano, šéfe! sledujeme poctivě už od začátku a líbí se nám i kuchařská show Česko vaří s Pohlreichem. A tak když se naskytla možnost zúčastnit se kurzu s mým idolem, nemohla jsem odolat.

Zdeněk Pohlreich

„Tady bych si za normálních okolností nikdy neobjednal jídlo. Leda kdyby na mě někdo mířil pistolí...“

Kamarádka Zuzka provozuje ve Zlíně školu vaření Chef. Podařilo se jí domluvit, že Zdeněk Pohlreich povede pár kurzů právě v její škole. Můžu tady chybět? Nemůžu! Přihlásila jsem se a chytila jedno z posledních míst. Z počátku se ještě nevědělo, co bude tématem kurzu. Ale není to jedno? Když vaří ZDENEČEK??? :-)

Téma kurzu, které přišlo po několika dnech na mail, mě také příjemně překvapilo - minutkové úpravy hovězího masa. Takže steaky a s Pohlreichem! Vypadá to na krásný den.

„Jídlo patří na horkej talíř. Vždycky! Pokavaď to náhodou není salát!“

Nadešel den D a já jsem se konečně dočkala. Díky tomu, že jsem na kurz dorazila v předstihu, měla jsem jedinečnou příležitost si s tím nejlepším šéfkuchařem v klidu popovídat. Bylo zajímavé naživo slyšet jeho názory na vaření, na kuchařské knihy i pořady v televizi. Už po chvilce však bylo jasné to, co jsem si doposud mohla jen myslet.

Televize je televize a Zdeněk Pohlreich je v reálu velice slušný, příjemný člověk. Nehází jeden fórek za druhým jako v televizních kuchyních. Neprokládá svou mluvu slovem „vole“ za každou větou, jako když se baví se znechucenými kuchaři v zachraňovaných restauracích. Když se to hodí, je vtipný. Když se to hodí, usměje se. Ale od prvního slova až po poslední říznutí nožem, je to profík.

Pohlreich v akci

„Co by vařili český kuchaři, kdyby do toho jídla nemohli dát sýr?“

Tříhodinový kurz probíhal v perfektní náladě a byl nabitý informacemi. O výběru masa, o jeho zpracování, o přílohách, omáčkách a fintách, jak na vaření. Zdeněk Pohlreich byl dokonalý! A já ho teď obdivuji ještě více než dříve. Bylo inspirující pozorovat mistra při práci, bylo neskutečně přínosné se od něj učit. Kurz utekl jako voda, my jsme si pochutnali na tom, co jsme sami uvařili, a museli jsme se bohužel rozloučit.

A v příštím životě se znova setkáme a já se za něj vdám. :-) Ale až v tom příštím. ;-) V tom současném jsem šťastně vdaná já a vypadá to, že i můj idol. :-)

„Čas prchá jak splašená mrcha.“

Mám na vás jednu zásadní otázku. Kdo je váš kuchařský idol? Podle koho rádi vaříte, koho na kuchařské scéně obdivujete? Máte oblíbený recept od nějakého známého kuchaře?

Reklama