Každá země má své kulinářské tradice. Francouzská kuchyně nabízí nepřeberné inspirace chutí, požitků a vjemů.

Paris

 

Paris

Do našeho seriálu článků o Paříži patří i článek od Elly, který vydala na svém blogu a je mimo jiné i o dobrotách, kulinářských tipech, které se pojí s Paříží. Jak píše Elly, je to hra požitků a chutí!  Více na jejím blogu www.bohynekuchyne.cz

Paris

Ochutnejte chuť Paříže a vyzkoušejte recept od Elly.

Paris

 

Paris

Slávky na bílém víně

Suroviny

  • 1 kg čerstvých slávek
  • 3 šalotky
  • 2 stroužky česneku
  • olivový olej
  • máslo
  • 200 ml kvalitního bílého vína
  • oblíbené bylinky: úžasně se hodí zelená petrželka, tymián, bobkový list
  • několik rozpůlených cherry rajčátek (asi 6 ks)
  • sůl a pepř

Postup

Namočené a vyčištěné slávky pořádně sceďte. Mezitím, co budou okapávat, si připravte ve velkém hrnci nebo pánvi základ.

Na trošce oleje a másla orestujte nadrobno nakrájenou šalotku a nasekaný česnek. Až cibulka zeskovatí, přidejte bílé víno, které prudce vařte, aby zredukovalo svůj objem (asi na polovinu) a zároveň ztratilo nepříjemně nakyslou chuť. Přidejte také rajčata rozkrojená na polovinu.

Teď vsypejte slávky. Hrnec nebo pánev přiklopte poklicí, plotnu mějte zapnutou na plný výkon a čekejte. Asi tak po pěti až osmi minutách se slávky otevřou a budou hotové. Přidejte nasekanou zeleninu, ještě kousek másla.

Neotevřené slávky vyhoďte.

Podávejte s křupavou francouzskou bagetkou a bílým vínem. Stejným, jaké jste používali k vaření. Já jsem k rozpečené křupavé bagetě přidala ještě domácí česnekovo-bylinkové máslo na mazání.

slᶫy na bm vamp;ecaron;

Čtěte další naše články:

!!!POZOR SOUTĚŽ!!!

Velkou letní cestovatelskou soutěž „Zážitky z Paříže“ najdete ZDE.

 
Objevte krásy Paříže s Air France. S jakou jinou společností letět do Paříže než s Air France?! Nejen, že je na pařížských letištích Charlese de Gaulla a Orly doma, ale také má největší výběr spojů. S Air France se z Prahy během chvilky přenesete do města módy, umění a hlavně lásky – Paříže, a to s výběrem z hned 6 letů denně! Snadno si tak odlet i návrat přizpůsobíte vašim potřebám. Francií „načichnete“ hned během letu. Vše je tady „chic“, od obsluhy, přes výborné jídlo a pití. Pokud jste navíc členem věrnostního programů Flying Blue jako 27 milionů cestovatelů po celém světě, pak za každý let se kteroukoliv ze společností Sky Team Alliance získáte míle, které vám zpříjemní další cestování nižší cenou letenky, zařazením do vyšší třídy, levnějšími službami v hotelích nebo u dalších partnerů, či jiným benefitem, který si sami vyberete.

 

Reklama