Mezi tři vybrané čtenářky, které pravidelně sledujete, jak úspěšně hubnou s Ketodiet se připojila i naše redaktorka vaření Elly. Proč se tak rozhodla a jaká má očekávání? Zeptali jsme se jí na několik otázek.

Proč ses rozhodla, že chces hubnout?
S KetoDiet jsem už vloni na jaře zhubla asi za dva a půl měsíce 12 kg. O této dietě mi řekla kamarádka, která udělala pokus, že si před dietou nechala změřit poměr svalové a tukové hmoty v těle, a to samé po dietě. Byla příjemně překvapená, že se jí ztratila tuková hmota a svalové ani trochu. Což se při nevhodně zvolené dietě stává a může to nadělat více škody než užitku.

Od dubna, kdy jsem s dietou skončila, až do letošního ledna jsem občas přibrala nahoru jeden, dva kilogramy, ale to jen když jsem se třeba o Vánocích opravdu moc nestarala o to, co jím, a jedla jsem hodně sladkého. Tato kila jsem ale vždycky dokázala shodit.

A teď jsem se rozhodla, že do toho půjdu znova a zhubnu ještě trochu. Navnadila mě kampaň na ženě-in a chci se o hubnutí pokusit s našimi třemi odvážnými čtenářkami.

Jaké máš cíle, kolik a za jak dlouho?
Chci zhubnout dalších alespoň 10 kilo. I potom zůstanu pořád holka krev a mlíko, ale i vzhledem k práci, kterou dělám, mi až tak nevadí. Hubené kuchařky jsou přece podezřelé. :) Žádný časový plán jsem si nestanovila. Hubnu tak, aby mi to bylo pohodlné, aby mě to nestálo moc přemáhání a abych se pořád cítila dobře. Začala jsem 10. března a po třech týdnech mám dole 6 kilo.

elly

Jak vypadá tvůj jídelníček?
U KetoDiet mi vyhovuje, že nad žádným jídelníčkem moc nemusím přemýšlet. Ještě mám zažitá jídla, která jsem si připravovala vloni. Takže si moc ráda pochutnám na omeletě, jím hodně cukety, fazolové lusky, květák a pór. To je moje oblíbená zelenina. Většinou si ji jen tak hodím na pánev a s trochou vody podusím, ochutím solí a trochou pepře. Zbožňuji špenátovou polévku, tu bych mohla jíst pořád.

Kdo tě podporuje, a jak se jim to daří?
V mém okolí mé hubnutí nikdo moc neřeší, podporuje mě hlavně manžel, který má ale zároveň strach, abych to nepřehnala, protože se mu vyzábliny nelíbí. :) Takže to je taková podpora nepodpora. Podporuji se hlavně sama, když jsem dala na boj, tak musím vyhrát. A když se podívám do zrcadla a vidím, jak jsem třeba pohubla v obličeji, tak mi to dělá opravdu velkou radost a je to pro mě silná motivace.

Co bys poradila čtenářkám, které chtějí zhubnout?
Já asi nejsem úplně ten správný typ, abych udílela rady na hubnutí. Člověk se musí opravdu odhodlat a chtít vytrvat. Jsem člověk se slabou vůlí, a když nevidím výsledky, tak nemám chuť v jakékoliv stravovací změně pokračovat. Vyhovují mi diety, jako je KetoDiet, že vím, že bude konec a já se vrátím k oblíbenému jídlu, ale samozřejmě v omezených dávkách a s tím, že některé potraviny prostě musím vynechat. A už mám opravdu tu zkušenost, že když po vysazení KetoDiet začnu jíst relativně normálně, jen omezím sladkosti, pečivo a přílohy, tak se mi váha udrží. A to je pro mě hlavní.

  • Více o akci najdete TADY
  • Vyhlášení finalistek TADY

Představení všech tří čtenářek:

Vybrané čtenářky získaly odborné poradenství a produkty pro jídelníček v podobě produktů na 3 měsíce, které díky dodržování předem daných zásad napomohou k efektivnímu zhubnutí. Hodnota balíčku je 15 tisíc Kč.

Více o produktech a značce Ketodiet najdete na www.ketodiet.cz. Velmi pozitivní zkušenost s touto dietou má i naše kolegyně Elly Kolaříková, kterou znáte z rubriky Vaření. Zhubla během 2,5 měsíce 12 kg a drží si kila i po roce dole.

ketoo

Čtěte také:

Reklama