Proto nás zajímalo, jak se nám osvědčí novinka, zubní pasta, kartáček a ústní voda Zendium BIOGUM. Do testování se zapojila Maruška a Klára, které tyto problémy s dásněmi provází. Jak dopadlo jejich testování?
 
Klára Křížová
Mám citlivé dásně se sklonem k zánětům a často se mi v ústech tvoří afty. Proto si musím vybírat speciální zubní pasty a kartáčky. Dřív jsem si myslela, že na odstranění plaku je potřeba tvrdý kartáček. Ten mi ale vždy dráždil citlivé dásně. Dentální hygienistka mi vysvětlila, že je to chyba, že můj typ dásní potřebuje naopak kartáček s měkkými, rovnými štětinkami. Značku Zendium mám ráda, proto jsem byla zvědavá na aktuální novinku. Zubní pasta mi vyhovuje – nevtíravá chuť a vůně, méně pění. Zubní pastu Zendium BIOGUM testuji již tři týdny a zatím se mi neudělal žádný aft, ani mi dásně nehlásí příchod drobných zánětů – zarudnutí, otok, svědění, bolest. V této době, kdy je venku zima, jsem více unavená a musím si brát spoustu vitamínů na posílení imunity, mám se záněty často problém. Jsem ráda, že zatím nic problémového nepociťuji. Je pro mne důležité vědomí, že tato zubní pasta podobně jako sliny, obsahuje kombinaci enzymů a proteinů, včetně laktoferinu, který byl speciálně vybraný, aby pomáhal regulovat bakterie a plak. Vyhovuje mi i kartáček na zuby, je jemný, má malou hlavici a štětinky jsou měkké a rovné. Dobře ses ním manipuluje v nepřístupných částech úst, kolem zadních zubů a dobře se s ním čistí zuby ze zadní strany, kde se často usazuje plak a tvoří se v dásních záněty. Kromě klasického kartáčku používám i mezizubní jemné kartáčky, měla bych používat i ústní vodu, ale tu používám jen občas. Proto jsem ústní vodu Zendium BIOGUM přenechala ostatním členům rodiny, kteří ji pravidelně používají.
past.jpg
 
Maruška Cicvárek Fléglová
Přiznám se, že jsem trochu flákač a ve svých téměř třiceti letech si neumím čistit zuby. Jinými slovy, kartáček mi vydrží zhruba tak týden a pak připomíná kominickou štětku. To bohužel ovlivňuje dásně, které tím trpí a dostávají se do zánětu. Zubní pasta Zendium BIOGUM nejen že chrání celou zubní dutinu, ale navíc posiluje dásně a díky obsahu enzymů a proteinů bojuje proti hlavním příčinám problémů. Velmi u pasty oceňuji, že stačí jen malé množství, neobsahuje pěnící složku, tudíž nedráždí ústní dutinu a zuby jsou po čištění jako ze škatulky. U zubních past často řeším chuť, což v tomto případě není problém. Zendium BIOGUM mi opravdu chutná a pocit v ústech je po ní velmi příjemná a osvěžující. To stejné si chválím i u ústní vody, kterou využívám každý večer po práci s mezizubními kartáčky. A samotný Zendium kartáček? Dříve jsem se držela ověřené klasiky, a proto jsem se trochu bála, jak mi bude příjemný. A víte, co? Je super. Štětinky jsou měkké, hlava kartáčku je malá, přesně tak, jak mi to vyhovuje. Navíc se vrchní delší štětinky perfektně dostanou i do špatně dostupných míst. Jsem maximálně spokojená a vám doporučuji Zendium vyzkoušet.
 
Zendium podporuje přirozenou obranyschopnost ústní dutiny
Zubní pasta Zendium BIOGUM je vyvinutá tak, aby pomáhala bojovat proti příčinám problémů s dásněmi. Podporuje přirozenou obranyschopnost ústní dutiny a pomáhá bojovat s příčinami zánětu a krvácení dásní.
 
Jak Zendium funguje?
Zendium, podobně jako sliny, obsahuje kombinaci enzymů a proteinů, včetně laktoferinu, který byl speciálně vybraný, aby pomáhal regulovat bakterie a plak.
 
Jak Zendium pomáhá? 
Je klinicky dokázáno, že vám Zendium poskytuje více síly* v boji proti příčinám problémů s dásněmi. Její jemné složení s jemnými pěnivými látkami, je vhodné i pro citlivá ústa.
 
Zeptejte se svého zubního lékaře nebo dentální hygieničky, jak vám může Zendium BIOGUM pomoci ke zdravým dásním. Nebo navštivte zendium.cz
 
* Nárůst ochranných faktorů slin.

Více informací najdete ZDE.
past2.jpg
 
Naše články:
Testujeme Zendium, zubní pastu, která pomáhá v boji proti příčinám problémů s dásněmi

Problémy s dásněmi? Vyzkoušejte novinku, Zendium BIOGUM