IMG-2816.jpg

I přes to, že je můj mobilní telefon jiné značky, nemohla jsem si nechat ujít testování nových sluchátek Huawei. Hned na úvod by bylo dobré zmínit, že s připojením není vůbec žádný problém. Jakmile přes Bluetooth jednou zařízení připojíte, bude se s rychlostí blesku připojovat hned po vytažení jednoho ze sluchátek ještě, než je vložíte do ucha.

V uchu potom drží naprosto skvěle. Na výběr je ze čtyřech různých velikosti silikonových koncovek. Mně nakonec nejvíce vyhovovala ta, která byla ke sluchátku připojená už z výroby. I když se zdá část sluchátka určená do ucha možná o něco větší, jeho ergonomický tvar v uchu opravdu drží jako přibytý. Vyzkoušeno i při běhání, a dokonce i při skákání na jedné noze. Sluchátko prakticky z ucha nelze vyklepat.

Izolace šumu

5f841be563506Facetune-12-10-2020-10-06-40.jpgA nyní k samotným funkcím. Oproti ostatním bezdrátovým sluchátkům na trhu se vylepšila jeho izolace. Okolní šum není slyšet a sluchátka dokážou eliminovat hluk až o hlasitosti 40 dB. V praxi to vypadá tak, že mě při poslechu podcastu v tramvaji plné lidí neruší ani ukřičené děti a poslouchat můžete klidně i při fénování vlasů. Stejně dobře odfiltrují i hluk při telefonním hovoru. Musím přiznat, že tak kvalitní čistý zvuk jsem ještě u sluchátek nezažila a hovor konečně není utrpením s věčným „Cože?“.

Hlášení tramvaje nepřeslechnete
Někoho by mohlo napadnout, že je to možná až na škodu, protože byste mohli přeslechnout třeba hlášení tramvajové zastávky. Sluchátka FreeBuds Pro ale využívají funkci Voice Mode, která rozpozná lidský hlas a vy, pokud budete chtít a funkci zapnete, můžete poslouchat klidně drby a přitom dělat, že posloucháte hudbu. Tomu říkám technologie 21. století!

Dlouhá výdrž
Co se týče baterie, sluchátka zvládnou přehrávat čtyři a půl hodiny v kuse a v pouzdru s baterií si je lze opakovaně dobít až na 20 hodin odposlechu, ale počítá se do toho samozřejmě i telefonování. Zhruba sedm minutu stačí na další hodinu přehrávání, což je z mého pohledu také poměrně revoluční krok.

Ovládání bez přehmatů
U bezdrátových sluchátek mě často nebavilo, že jsem se při jejich ovládání často přehmátla. Stačilo si dát vlasy za ucho a písnička se stopla nebo posunula na další. U FreeBuds Pro ovládání není na hřebu sluchátka, ale po straně, což umožňuje snadnou manipulaci bez přehmatů. Zvuk se ovládá potažením a ostatní funkce poklepáním.

IMG-2818.jpg

Minimalistický vzhled
Někdo vzhled vůbec neřeší, ale například já jsem spokojená s tím, že jsem si mohla vybrat u FreeBuds Pro ze třech barevných provedení stříbrnou barvu, která v uších vypadá nenápadně, což se mi líbí. Minimalistický vzhled budí dojem, že máte v uchu futuristický šperk.

FreeBuds Pro půjdou do prodeje ve třech barevných provedeních – bílé, černé a stříbrné. K dostání budou za cenu 4 999 Kč a jejich prodej začíná 19. října. Dostupné budou u běžných prodejců a zároveň na shop.huawei.com.

IMG-2817.jpg

Reklama