Rybí olej nejen pro posílení imunity

Nejdůležitějšími omega-3 kyselinami v rybím oleji jsou DHA (dokosahexaenová kyselina) a EPA (eikosapentaenová kyselina). DHA je důležitá pro správnou funkci paměti, mozku, zraku a srdce. Denně bychom měli přijmout alespoň 250 mg DHA a EPA. Omega-3 mastné kyseliny jsou významně zastoupeny v nervových tkáních, proto jejich dostatek pomáhá uchovat mozek a nervy zdravé. Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité pro normální vývoj zraku a mozku plodu a kojence do 1 roku života.

Jak funguje DHA v organismu?

Podstatnou složkou rybího oleje je kyselina dokosahexaenovová. Jejím vhodným zdrojem je tedy olej nebo i ryby. V době kojení pokryje obvykle potřebu DHA u dítěte dostatečně mateřské mléko. Kyselinu dokosahexaenovou řadíme do skupiny látek odborně nazývaných omega-3 mastné kyseliny, která je podskupinou tzv. esenciálních nenasycených mastných kyselin. Esenciální znamená, že jsou pro lidské tělo nezbytné; přitom si je však nedokáže vytvořit a jediným zdrojem je potrava.

DHA je důležitá zejména pro řízení a souhru životních procesů v organismu, správnou funkci mozku, oka a srdce. Hraje významnou roli v procesu zapamatovávání, zejména v dětství je potřebná pro správný mentální vývoj.

Odborníci proto radí zařadit do jídelníčku napříkad rybí tuk. Ten obsahuje Omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají zlepšit imunitní systém.

Ranní rituál: lžička rybího oleje s vitaminem D

Kromě výše zmíněných kyselin obsahuje Möller’s Můj první rybí olej z tresčích jater také vitamin D. Ten je nezbytným předpokladem zdravého růstu a vývoje kostí u dětí. Bohatým zdrojem tohoto vitaminu, pro děti přijatelnějším než syntetické tablety, je přírodní podání ve formě rybího oleje z tresčích jater. Jedna lžička dodá tělu doporučenou denní dávku vitaminu D.

Náš tip: lžička oleje i pro vás!

Přemluvit děti k lžice rybího oleje denně může být oříšek. Jak to tedy udělat, aby ranní rituál přijaly za vlastní? Pokud dítě uvidí, že rybí olej konzumují i „velcí“, bude mít o něj větší zájem. Má na ně nějaký člen rodiny větší vliv nebo vzhlíží k někomu z vašich známých? Poproste ho, aby si lžičku oleje „vychutnal“ přímo před dítětem vysvětlil, proč je rybí olej důležitý.

Möller’s rybí olej z tresčích jater z Norska nejvyšší kvality a čistoty

Můj první rybí olej je určen dětem od 1 do 3 let věku. Hlavním benefitem je jeho bohatý zdroj vitaminu D pro kosti a imunitu. Vitamin D je nezbytný k normálnímu růstu a vývoji kostí dětí a přispívá k normální funkci imunitního systému. Příznivého účinku se dosáhne při dávce 250 mg DHA denně.

Proč je dětem doporučován Möller’s Omega 3 Můj první rybí olej?

  • DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku
  • EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce
  • vitamin D je nezbytný k normálnímu růstu a vývoji kostí dětí
  • vitaminy A a D přispívají k normální funkci imunitního systému
  • vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku a pokožky

Náš TEST
Jana (40)
O prospěšnosti rybího oleje nemám pochyb. Manžel ho užívá dlouhodobě. Pro mě jsou jeho tablety příliš velké a špatně se mi tráví, a tak budu nejspíš brát dětem ten od firmy Möller´s Můj první rybí olej. U dětí jsme trochu bojovali s chutí, ale našla jsem způsob, jak do nich denní dávku dostat – přidávala jsem ho jednoduše do pokrmů. Mladší (1,5 let) neprotestovala, ta starší osmiletá raději již sahala po malinových rybičkách od stejného výrobce.

Lucie (36)
Moje děti s olejem nemají překvapivě problém, a to přitom jsou jinak třeba na jídlo docela vybíravé. Asi stále ještě funguje rodičovská autorita. Stal naší každodenní rutinou. Každý dostane po lžičce a jde se na kutě.

Lukáš (39)
Zastávám názor, že pokud už sáhneme po doplňcích stravy, musí být v co nejjednodušší a nejčistší formě. Tak jsme uvažovali i v případě rybího oleje. O něm jsem slyšel už mnohokrát, ale nikdy jsem neměl možnost ho vyzkoušet. Möller’s je rybí olej z norské přírody z tresek ulovených v oceánu. Dáváme si ho všichni společně každé ráno před snídaní jednu malou lžičku. Děti už mám trochu větší, a mám zkušenost, že pokud jim vše vysvětlím, například i to, že rybí olej je zdravý a dobrý pro jejich imunitu, nemají problém jej sníst. Zdraví berou jako něco, co není automaticky dáno všem, takže je důležité si jej udržet a chránit.

Více na MOLLERSOMEGA3.CZ

Přečtěte si také:

Reklama