Jak je již zvykem u kávovarů Nespresso, jsou velice jednoduché na obsluhu a naučí se s nimi každý. Kávovar má tři tlačítka, která značí - mléčnou kávu, velký šálek a malý šálek. Velikost šálků je stejně jako u minulého typu jednoduše nastavitelná.

5af57f4250ffbobrazek.jpg

Lattissima One je prostorově výraznější kávovar, ale jeho design se vám bude v kuchyni krásně vyjímat obzvlášť v barvě Silky White, kterou vidíte na fotce pod tímto odstavcem.

5abcb04c27a1fobrazek.png

Jak se pracuje s nádobkou na mléko?

  • Je to jednodušší, než si myslíte. Na nádobce máte nakreslené rysky, které vám určují, jestli připravujete latté (vyšší ryska), nebo cappuccino. Vyzkoušeli jsme přípravu z polotučného i plnotučného mléka a pěna se z obojího vytvořila jemná, sametová a chuťově až smetanová.
  • Je rozhodně důležité vlévat do nádobky studené mléko, aby se pěna vůbec vytvořila. Jakmile byste chtěly nalévat lehce teplejší mléko, přístroj vám pouze mléko do sklenice ohřeje, ale pěnu nevytvoří. Tuto zkušenost mám hned z prvního dne testování a od té doby je mléko v lednici vždy připravené.
  • Mléko z nádobky slouží k přípravě jedné mléčné kávy, což znamená, že přístroj využije veškeré obsah. Množství si tedy hlídáte jen vy sami.
  • Je potřeba myslet i na čištění nádobky, na který vás upozorňuje i kontrolka nad tlačítky. Nenechávejte mléko zaschnout a nádobku vždy rozložte na 4 kusy a důkladně propláchněte teplou vodou nebo vložte do myčky.

5af57f5db5dbaobrazek.jpg

Pokud byste stáli o tip na naše oblíbené Nespresso kapsle, tak v redakci vždy jako první zmizí Vanilio, poté je velice oblíbené Dulsao do Brasil a pro milovníky silnější kávy kupujeme Ristretto a Capriccio. První dvě kávy si většinou dávají ti, kteří mají rádi kávu s mlékem a silnější typy jsou pro ty, kteří pijí kávu černou.

Nespresso kávovary jsou dle nás téměř nezbytností v domácnosti nebo kanceláři, kde se najde větší skupina kávových nadšenců. Kávu máte připravenou rychle, je chuťově exkluzivní a cena jednoho šálku vás vyjde na 10 až 12 korun. 

5af57f5092c11obrazek.jpg

Kávovar je také vybaven:

  • 1 tlačítkem pro přípravu vaší kávy či mléčné receptury
  • 2 programovatelnými velikostmi kávových nápojů: Espresso či Lungo
  • Kompaktní velikostí
  • LED kontrolkami (odvápnění a vyčištění)
  • Rychlým časem nahřátí (25 vteřin)
  • Velmi nízkou spotřebou po 9 minutách nevyužívání kávovaru

Nový kávovar Nespresso Lattissima One je dostupný od začátku března 2018 v Nespresso Boutiques, u obchodních partnerů a online: www.nespresso.com za cenu 6 490,- Kč.

Více informací naleznete ZDE.

Čtěte také:

Uložit