Kakaové cereální kuličky Nesquik, to je klasika, kterou si pamatuji už ze svého dětství. Vždy mě na konci snídaně bavilo dopíjet „kakao“, ve které proměnily ohřáté mléko, v němž se předtím koupaly. Byly to dva požitky v jednom.

nesquik.jpg

Když mi dorazily na testování hned tři různé druhy, docela mě to překvapilo. Netušila jsem, že existují. Chutnaly nám nejen klasické kakaové, ale i ty kombinované s vanilkovými kuličkami – moc příjemná změna. A snad ještě větší pochvala patří Nesquik Alphabet. Kakaová písmenka děti moc baví. Číst sice ještě neumí, ale syn je právě fascinován abecedou, takže pochoutka slouží jako zábavný výukový prostředek. Co mě také mile potěšilo, to je o 30 % snížený obsah cukru. Mně ani dětem tam nechybí. Ale jen o samotné chuti snídaně to tentokrát nebylo.

Na třech různých krabicích s cereáliemi Nesquik jsou tři různé příběhy. Jen nemají konec. A mají to být právě děti, které samy domyslí, jak by zápletka mohla pokračovat. Syna nejvíc upoutal příběh hodného dráčka. Hned večer v postýlce začal sypat z rukávu pyžámka nápady, jak by „netvor“ mohl pomoci lidem. Třeba je vozit na výlety, nebo zapalovat oheň na opékání buřtů. Dalo práci přesvědčit ho, aby si to do rána nechal projít hlavou, a podělil se s námi o své nápady až při snídani.

nesquiktest.jpg
Foto: Julie Hájková 

Domýšlením příběhů to ale nekončí. Děti mohou popustit uzdu své fantazii i po výtvarné stránce. Stačí vystřihnout si pohádku z papírového obalu, přeložením z ní v mžiku vytvořit knihu a vlastnoručně vytvořit její obálku. Kdy jindy se malým umělcům podaří ilustrovat svůj vlastní bestseller? Navíc, když to zkazí, mají natrénováno na nové balení, až to původní padne. A pokud by vám tři pohádky nestačily, další Nedokončené příběhy jsou k dispozici na webu.

Za mě super nápad. Ne pokaždé máme my rodiče čas, abychom vymýšleli pro své ratolesti kreativní zábavu. Je milé, když s tím někdo pomůže.

Čtěte také:

Reklama