Potřebujte nebo chcete svému oblečení vrátit zpět svěží vzhled, ale nemáte čas ani náladu na vytahování žehličky a žehlicího prkna? My jsme v redakci otestovaly  ruční napařovače Philips. Jak naše testování dopadlo?

Klára Wimmerová:

napařovačka

Napařovače pro mě znamenají naprostou novinku mezi spotřebiči – používám jen žehličku, o to více jsem byla zvědavá na jinou alternativu.
Nadchla mě především možnost zbavit díky nim oblečení zápachu, který opravdu nesnáším, ale kterému se někdy prostě nevyhnu – kouře z cigaret. No a pak také možnost, jak „vyžehlit“ oblečení, které se normálně žehličkou vyžehlit nedá (nebo velmi obtížně), či není možné to dělat každý druhý den – jarní kabátek, sako…

Nejpřesvědčivěji na mě zapůsobil napařovač Philips ClearTouch GC536, který bych stoprocentně doma využila. Má velkou nádobku na vodu, která vydrží delší napařování. Líbí se mi možnost zavěsit oblečení přímo na ramínko, které je umístěno na teleskopické tyči, takže nemusíte oblečení při napařování držet rukou. V balení je ale i praktická rukavice, abyste se nespálila, pokud si žehlený kousek potřebujete přidržet. Sympatická je funkce Eco, kterou můžete použít na různé materiály, ovládání je celkově jednoduché, není potřeba dlouze studovat návod. A nejvíce oceňuji, že opravdu funguje – vyžehlila jsem si s jeho pomocí dokonce i jarní kabátek z poměrně tuhé a husté bavlny, to mě samotnou překvapilo!

Snad jedinou jeho nevýhodou by mohly být jeho rozměry – pokud bydlíte v garsonce nebo v malém bytě, kde řešíte každý kout, nejspíš si ho pořizovat nebudete, ale vyzkoušet můžete menší napařovače do ruky.

Měla jsem možnost zkusit ještě ruční napařovač Philips Steam&Go GC320, který vám rozhodně žádné místo doma nezabere, což je jeho velké plus. Ale na to, jak je malý, funguje velmi dobře! Doporučila bych ho hlavně na lehčí materiály, třeba halenky ze syntetiky, které se po jeho použití jakoby „nadechnou“ – je příjemné nemuset vytahovat žehličku pokaždé, když potřebujete jen „přejet“ letní šaty, které se trochu zmačkaly ve skříni, nebo košili, kterou jste třeba měla jednou na sobě, ale nepotřebuje ještě vyprat.

Kristina Vodičková:

napařovačka

Vyzkoušela jsem a hned jsem si oblíbila ruční napařovač Philips Steam&Go GC320. 

Vyzkoušet si napařovací žehličku jsem si přála už dávno, a jelikož mám malý byt, tak jsem v redakci sáhla po nejmenším ručním napařovači Philips Steam&Go GC320. Nerada žehlím a kupuji si co nejvíce oblečení, které opravdu stačí jen lehce napařit, a tahle pomůcka je na to skvělá. Hodně oceňuji jednoduché plnění vodou, jenom je škoda, že je zásobník tak malý, a pokud byste potřebovala něco napařovat déle, tak musíte doplňovat. Každopádně skvělá rychlost zahřátí – ani ne minutku, a už můžete pracovat s párou. Občas nosím více volná trička nebo svetříky, a tak je možné napařovat i na sobě. Nemyslím párou přímo proti tělu, ale na boku, nebo když svetr napnete do strany. To se hodí, když spěcháte. Philips Steam&Go navíc můžete mít stále v zásuvce, jelikož má přímo na přípojce vypínání a zapínání. Za sebe hodnotím jako užitečnou pomůcku, kterou oceníte v každodenním životě a starou žehličku a prkno nemusíte tak často vytahovat. Jediné malé mínus je malý zásobník na vodu, ale to se holt u malého přístroje asi nedá jinak vyřešit.

Klára Křížová:

napařovačka

Měly jsme v redakci možnost vyzkoušet tři pomocníky pro domácnost – napařovače Philips. Mně se nejvíce líbil ruční napařovač Philips Steam&Go GC320. Je praktický, během chvíle funguje a síla páry narovná pomačkané oblečení. Není tedy nutné vytahovat žehličku a zdržovat se s klasickým žehlením. Myslím, že všechny napařovače jsou velmi praktické a vhodné pro hodně vytížené ženy, co potřebují ušetřit čas, vypadat skvěle. Ale i pro ty, které nebaví žehlení, stačí jen oblečení „projet  napařovačem“ a vše je krásně vyrovnané. Nenahrazuje klasickou žehličku, vypranou košili prostě musíte vyžehlit. Ale drobné nerovnosti vyřeší během okamžiku!

Veronika Pavlíková

V rámci testování jsem zkusila napařovač Philips CompactTouch GC430, který dle výrobce vyniká svou kompaktností a rychlým zahřátím. Nejvíce mne na něm zaujala jeho skladnost – je velmi malý, výborně se s ním manipuluje a opravdu je bezmála do jedné minuty připraven k použití.

Oděv, který jsem s ním žehlila, byl za malou chvíli dobře ošetřen – zmuchlaná látka se proměnila v nažehlený oděv během několika málo minut. Když tento proces porovnám s klasickou žehličkou, takového výsledku dosáhnu až po úmorném žehlení, které rozhodně trvá mnohem déle. Dále se mi na něm líbí jeho skladnost, bez problému jej můžete uložit do šuplíku a téměř okamžitě použít – summa summarum jsem byla naprosto spokojena a tohoto malého a šikovného pomocníka bych ráda uvítala doma. :)

napařovačka

Julie Hájková

Zajímavá zkušenost, tyhle napařovače. I když mi klasické žehlení nevadí a nepovažuji ho za jednu z nejotravnějších domácích činností, moc času mi na něj nezbývá. Často se mi stává, že žehlím ráno ve spěchu. A to pak stačí jedno nepromyšlené přejetí žehličkou a nechtěný záhyb je na světě... To u napařovačů nehrozí. Určitě by byl ideálním společníkem na dovolené. Oblečení nejen vyžehlí, ale také provzdušní a oživí. Oceňuji u něj také rychlé nahřívání.

Jaké jsme testovaly napařovače?

Nový napařovač Philips ClearTouch GC536 s příkonem 2 000 W a odnímatelnou nádržkou na vodu (1 200 ml) disponuje napařovací hlavou opatřenou XL napařovací plochou z nerezové oceli pro rychlejší napařování. Přístroj je připraven během 45 sekund a poskytuje trvalý výstup páry až 40 g/min. Napařovač nabízí 3 režimy intenzity páry pro dosažení optimálních výsledků u různých typů oděvů. Režim ECO umožňuje šetřit energii, aniž by došlo k negativnímu ovlivnění výsledku. Součástí balení je speciální odnímatelné ramínko pro pohodlné používání a příslušenství pro možnost tvoření sámků a puků na látce. Funkce automatického čištění prodlužuje životnost napařovače. Pokud se přístroj déle než 8 minut nepoužívá, automaticky se vypne. Součástí balení je i rukavice pro větší ochranu během napařování.

Zakoupit jej můžete zde na www.mall.cz.

Nový kompaktní napařovač Philips CompactTouch GC430 s příkonem 1 200 W a rychlým zahřáním během 40 sekund byl speciálně navržen tak, aby kombinoval výkonné napařování a kompaktní design. Vyžaduje jen minimum prostoru ke skladování. Integrovaný kryt chrání před prachem a poskytuje dostatek místa pro ukládání všech součástí včetně 1,8m napájecího kabelu a 1,6m hadice uvnitř základny. Technologie Steam on demand přináší absolutní kontrolu a efektivitu, protože pára se z napařovače uvolňuje pouze po stisknutí spouště. Philips GC430 nabízí 3 režimy intenzity páry pro dosažení optimálních výsledků u různých typů oděvů. Režim ECO šetří energii, aniž by došlo k negativnímu ovlivnění výsledku. Dostatečně velká odnímatelná nádržka na vodu (600 ml) stačí k vytvoření dostatku páry k napařování po dobu až 30 minut. Funkce automatického čištění prodlužuje životnost napařovače. Pokud se přístroj nepoužívá déle než 8 minut, automaticky se vypne. Součástí balení je i rukavice pro větší ochranu během napařování a jednoduché ramínko umožňující pověsit oděv během napařování na dveře.

Zakoupit jej můžete zde na www.mall.cz,

Nový ruční napařovač Philips Steam&Go GC320 s příkonem 1 200 W a s rychlým zahřátím během 45 sekund je ideální cestovní variantou napařování oděvů. Odnímatelná nádržka (60 ml) vytvoří dostatečné množství a nepřetržitý přísun páry pro snadné a rychlé odstranění záhybů z jednoho oděvu. Součástí balení napařovače je speciální kartáč k použití na oděvy ze silnějších látek, jakou jsou např. pláště, kdy pára následně lépe proniká dovnitř vláken a vy snáze dosáhnete vyhlazení povrchu tkaniny. Velmi praktické je také úložné pouzdro k uskladnění napařovače po použití nebo k přibalení s sebou na cesty.

Zakoupit jej můžete zde na www.mall.cz.

Nové napařovače Philips je možné zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči stejně jako ve vybraných online obchodech.

Více na www.philips.cz

Reklama