Navnadily nás zajímavé články a doporučení veterinářky, která má s obojkem pozitivní zkušenosti. Koupily jsme si tedy veterinární léčivé přípravky - obojky Foresto a to hned na začátku sezóny a zajímalo nás, jak budou fungovat. Nyní, když začíná další období a klíšťata se již problouzení vás chceme seznámit s naší zkušeností z minulého roku.

obojek.png

Věra Forejtová: Ráda jsem se kolegyněmi domluvila na redakčním testování obojku proti klíšťatům a blechám Foresto. Byl to dobrý nápad, klíšťata řešíme neustále a má zvířata musí nosit obojky. Obojek testovala má 13ti letá fenka havanského psíka Píďa. Obojek se dá lehce nasadit, pokud dodržíte, že obojek necháte pejskovi volný na 2 prsty, nijak ho neomezuje a pejsek o obojku ani neví. Musím přiznat, že mi nejvíce nadchla délka působení účinných látek v obojku. Píďa měla obojek 8 měsíců a po celou dobu měla klíště pouze jednou, ale to si myslím, byla má vina, protože jsem jí obojek nasadila až na chalupě, kde byla dosti vysoká tráva. Doporučuji obojek nasadit ještě před výskytem klíšťat. Od jara do podzimu jezdíme na chalupu, kde se Píďa pohybuje na louce, poli i v lese. Po celou sezonu již Píďa žádné klíště neměla. Já jsem z obojku Foresto nadšená a určitě ho na tento rok opět pořídím. A myslím, že nepřeháním, když napíši, že Píďa je nadšená ještě více, protože jsem jí ušetřila vyndavání klíšťat a mého hartusení „Píďo, drž, vyndat to musíme“.
ela.jpg
Zajímalo mne, jak funguje i na kočky, takže jsem obojek pořídila i mé kočce Elišce.  Eliška je z útulku a není zrovna přítulná. Dost se bojí. Pokud se jí něco nelíbí – a to bývá často, okamžitě vám uštědří nějaký ten škrábanec. Proto jsem měla trochu obavu z nasazování obojku. Kupodivu to proběhlo naprosto v pohodě, s obojkem je lehká manipulace, takže Ela ani nevěděla, že jí obojek dávám. Koncovou část, jsem nechala trošku delší, protože Ela, dle ročního období hubne a zase přibírá. Několikrát za rok jsem jí velikost obojku posouvala a vždy to šlo naprosto v pohodě. Eliška je v Praze kočka domácí, ale když přijedeme na chalupu, toulá se po loukách a lese, chodí se mnou dokonce i jako pes na houby. Za celý loňský rok neměla Ela ani jedno klíště a blešky se nám také obloukem vyhnuly. S obojkem jsem maximálně spokojená a již jsem ho koupila na tuto sezonu opět. Je super, že vám obojek vydrží na celou sezonu klíšťat.

Helena Pelikánová: Obojek jsem nasadila mé fence (je to takový milý tříletý kříženec). Začátek minulé sezóny jsem trochu nestihla, k nasazení došlo, když už klíšťata byla aktivní. Po nasazení nastala změna, celé léto neměla ani jedno! Dokonce po ní ani žádné nelezlo. Přiznám se, že vyndávání klíšťat nesnáším, vždy se bojím, že ho přetrhnu, vadí mi i na ně sahat. Takže za mne obojek Foresto je super, protože nejen, že pes klíšťata nemá, ale obojek je i odpuzuje. Letos ho ještě nemáme, ale plánuju si ho v průběhu března koupit. Je na 8 měsíců, takže se o nic víc nemusíme starat. Také se mi líbí, že na něj neměla fenka žádnou alergii, skvěle ho snesla.
 
blobid0.png
Alena Kolaříková: Obojky Foresto jsem vyzkoušela na svých kočkách. Tedy konkrétně na jedné, té nejvíce chlupaté. Náš kocour Johny ma hustou, dlouhou srst a s klíšťaty jsme vždycky bojovali. V létě v něm bývalo přisátých i deset klíšťat. A to i v případě, že měl levnější obojek proti klíšťatům. S obojkem Foresto jsme byli úplně v klidu. Celé jaro léto i podzim nedonesl domů v kožichu ani klíště a také se na něj žádné klíště nepřisálo. Je to první obojek, který opravdu funguje a letos jej kupuji pro všechny tři kočky.
5c878f78f408cobrazek.png

Naše články:

Více inspirace najdete ve videu

Foresto a Advantix jsou veterinární léčivé přípravky s sehnání v lékárnách, prodejnách chovatelských potřeb a u veterinářů.

Reklama