Mezi domácí práce patří žehlení. Máme k němu různý vztah. Někomu nevadí, jiným vadí moc nebo naopak žehlení přímo zbožňují... a následně také krásně vyžehlené a voňavé prádlo.

žehlení

Protože i my, ženy, které spolu v redakci pracujeme, máme k žehlení různý vztah, rozhodly jsme se otestovat novou žehličku, kterou vám nyní ve článcích představujeme. Tato žehlička totiž slibuje nejen krásně vyžehlené prádlo, ale také to, že je žehlení díky této žehličce velmi snadné. To nás opravdu zaujalo a rozhodly jsme se s vámi podělit o své dojmy a zkušenosti. Protože, jak jinak uvěřit něčemu, než si to samy vyzkoušet…

Jak naše testování probíhalo? Přinesly jsme si každá pár kousků nevyžehleného prádla, Klárka Wimmerová zajistila žehlicí prkno, pozvali jsme našeho fotografa Michala Protivanského a testování mohlo začít. Tedy ještě nesmíme opomenout to nejdůležitější – vybalení a zapnutí žehličky Philips PerfectCare Viva. Podle návodu jsme nalily do zásobníku vodu a stiskly jsme tlačítko pro zapnutí. Postupně jsme se u prkna vystřídaly a vyzkoušely si, jak snadné žehlení díky této žehličce je – střídaly jsme materiály, zkoušely, zda se oblečení nespálí, a jak žehlička žehlí.

Jak to dopadlo?  

Klára Křížová:

Zaujalo mne, jak je žehlička lehká a jak krásně po prádle klouže. Vyzkoušela jsem žehlení dětské bavlněné mikiny. Nechala jsem na látce žehličku déle stát, zajímalo mne, zda se vytvoří známý lesklý otisk žehličky. Mile mne překvapilo, že žehlička reagovala okamžitě – žádný lesklý flek se nevytvořil. Také kvituji celkový dojem z žehličky – i když se jedná o parní systém, nepůsobí robustně, naopak, velikost celého systému je „tak akorát“. Žehlička tedy nebude zabírat mnoho místa, až ji uklidíte. Myslím, že žehlení s Philips PerfectCare Viva je opravdu snadné – žádné nastavování materiálů, teploty, žehlička si to všechno nastaví sama. Za mě má tedy jedničku!

Klára Wimmerová:

Žehlení je mojí častou kratochvílí. Na rozdíl od mnoha žen v mém okolí žehlím často a téměř všechno prádlo – tím nechci říct, že bych byla o to lepší hospodyňka, zřejmě je to spíše naopak, protože neumím prádlo tak dobře pověsit (ačkoli se snažím), aby žehličku nepotřebovalo.

Uvítám proto jakékoli nové vylepšení, které mi usnadní práci. Čím mě zaujala žehlička Philips PerfectCare Viva? Především tím, že není potřeba nastavovat a regulovat teplotu podle toho, jaký materiál žehlíte. Několikrát se mi stalo, že jsem zapomněla teplotu na svojí žehličce včas stlumit, nebo jsem nebyla dost trpělivá, abych vyčkala, až trochu vychladne, a zničila jsem si svetřík nebo saténovou košilku – taková věc pak člověka opravdu zamrzí. Jako velké plus vidím také to, že je žehlička lehká do ruky a poměrně subtilní, takže práce s ní je příjemná.

Pokud bych uvažovala o koupi nové žehličky, určitě bych tuto žehličku zařadila k těm, mezi kterými bych se rozhodovala.

Markéta Škaldová:

Přiznám se, že nepatřím mezi takové ty klasické ženy, které zastávají naplno domácí činnosti, a zvláště nějaké žehlení je u mé pasé. Vždy spoléhám na to, že když prádlo dobře pověsím, již ho nebudu muset žehlit. Jenže teď jsem si pořídila sušičku, a chtě-nechtě občas nějaké ty kousky vyžehlit musím. Když jsem zkoušela novou žehličku od Philips - PerfectCare Viva, byla jsem nejdřív nadšená z jejího vzhledu, který mě dostal, protože si potrpím na designově stylové věci. Samozřejmě kromě vzhledu má spoustu jiných skvělých vychytávek. Mě však nejvíce nadchla unikátní technologie Optimal TEMP, která umožňuje při jediném nastavení teploty žehlit všechny druhy látek najednou. Tohle je prostě super, už si nemusím lámat hlavičku, jestli mám nastavit na svoje oblíbené trenky na spaní nízkou teplotu, nebo riskovat nejvyšší stupeň s tím, že možná prádlo spálím. Navíc dokonalé hladkosti dosáhnu už po jednom přejetí prádla, takže ušetřím čas i námahu, a to je bomba!!!

Jitka Turková:

Snadné žehlení, lehká v ruce, žehlení rychle v jednom tahu. Kvituji, že jsem nemusela přepínat druhy materiálů. Pro mne by byla ideální, při žehlení sleduju televizi. Relaxuju a odpočívám.

Věra Forejtová:

Žehlička Philips mne mile překvapila v první řadě svou lehkostí. Doma mám také žehličku s bojlerovou stanicí, ale ta je podstatně těžší. Philips je lehký a skvěle se drží v ruce. Což velice oceňuji, protože doma mám malou parádnici a pubertálního výrostka, který je schopen za den vyměnit 3x oblečení... Takže peru, žehlím, peru a žehlím... Jednou jsem to počítala a dostala se na 12 praček za týden :-(, od té doby už raději žehlím a nepočítám.

Druhá věc, která je úžasná, je síla páry. Není vůbec potřeba normální věci žehlit z obou stran. Úplně stačí vyžehlit z jedné. Je to neskutečná úspora času.

Pak mi také moc vyhovuje, že do parní nádoby této žehličky mohu v pohodě použít i vodu z vodovodu. Kdybych musela kupovat vodu destilovanou, tak bych se nedoplatila, a hlavně nevím, zda bych ji měla vždy po ruce.

Další obrovskou výhodou je hlasitost, nebo spíše tichost žehličky. Já se při žehlení koukám v 90% procentech na pohádky, bez toho mi to nejde, žehličku, kterou doma mám, bych přirovnala k velmi hlasitému parnímu stroji. Žehlička Philips, kterou jsem měla možnost testovat, je velice tichá.

Já musím říci, že testované žehličce bych dala klidně 1*... a určitě si napíši Ježíškovi. :-)

Philips

Více najdete na této stránce.

Co všechno tato žehlička umí? Jaké jsou její benefity? Co určitě oceníte?

  • Od džínů po hedvábí jedním tahem

Unikátní technologie Optimal TEMP umožňuje při jediném nastavení teploty žehlit všechny druhy látek najednou. 

Dokonalé hladkosti tak dosáhnete už po jednom přejetí vašeho prádla.

  • Už žádné třídění prádla

Inteligentní mikroprocesor určí ideální poměr teploty a páry. Bez obav z poškození se můžete po džínech pustit do žehlení i těch nejjemnějších látek, jako je hedvábí, kašmír, vlna či polyester.

  • Žehlení z jedné strany

Cyklonová parní komora vytváří dvojitou parní sílu, která proniká tak hluboko do nitra látky, že druhou stranu oblečení už žehlit nemusíte.

  • Žádné propálené nebo lesklé oděvy

Optimální a stabilní teplota řízená mikroprocesorem je zcela bezpečná i v případě, kdy na žehličku zapomenete a necháte ji stát na oblečení déle než 5 minut. Nespálíte dokonce ani ty nejjemnější materiály.

  • Žehlení bez námahy

Vaše ruka se díky nízké hmotnosti neunaví ani při delším žehlení. Není to totiž váha žehličky, ale dvojitá síla páry, která zanechá vaše prádlo dokonale hladké.

  • Žehličky s výdrží

Nádržka vystačí i na dvě hodiny žehlení. Navíc ji můžete plnit i obyčejnou vodou, kterou pohodlně natočíte do odnímatelné nádržky přímo z kohoutku.

  • Obvyklá MOC s DPH je 3.999 CZK

Philips

 

Čtěte také:

Reklama