Navíc, kromě nečistot jsou tato místa jako potahy, povrchy matrací či čalouněný nábytek rájem a domovem řady roztočů, kteří mohou dráždit alergiky. Proto jsme v redakci uvítali testování ručního čističe matrací Ultra Vortex od značky Hoover.  Klasický vysavač, i když použijete nástavec na matrace, vysaje povrchový prach, ale nepronikne do hloubky tak, jak je potřeba.
5c62d3bf7cfcaobrazek.png

Ruční čistič matrací Ultra Vortex dokáže vysokým sacím výkonem a působením UV lampy alergeny, prach a roztoče, stejně jako chlupy od mazlíčků, odstranit a zachovat zdravé prostředí pro celou rodinu.

Náš test:

Zajímalo nás, kolik nečistot ruční čistič matrací Ultra Vortex vysaje z jedné matrace. Jak dopadl náš test? Podívejte se na naše fotografie. Po vysátí jedné matrace se v zásobníku na nečistoty nahromadilo velké množství prachu a různých vláken, jemného písku a dalších nečistot. Zásobník se dá velmi jednoduše vyjmout, vysypat a vymýt.
5c62d406974d9obrazek.png

Kromě klasického vysátí se nám také líbí využití a působení UV- lampy, která se umístěná vespod čističe. Působení této speciální lampy odstraní nechtěné roztoče a bakterie, což je výhodou zejména pro rodiny s alergiky na prach. Za nás má tento čistič rozhodně jedničku! Po testování a vysátí jedné matrace samozřejmě přišly na řadu všechny matrace v domácnosti a čalouněná sedačka. Když už úklid, tak se vším všudy!

Ultra Vortex je možné použít na pohovky, potahy, čalouněný nábytek nebo polštáře, a to včetně citlivých povrchů. Funguje ve 3 režimech pro hloubkové čištění:

  • Režim vysávání – vysoký sací výkon s maximální opatrností odstraní zachycený prach a nečistoty. Je vhodný i pro citlivé povrchy
  • Režim rotujícího kartáče – turbokartáč, který se otáčí rychlostí 4200 ot./min., povrchy naklepe, takže vysávání se dostane ještě k hlubším vláknům textilií
  • Režim UV lampy – UV-C lampa umístěná vespod čističe odstraní až 99,9 % bakterií, alergenů a roztočů a zamezí jejich množení. Účinnost záření UV-C lampy proti mikrobiálním buňkám pomůže předcházet dermatitidě, astmatu nebo alergiím.

Přepínání jednotlivých režimů provedete ovládacím tlačítkem na rukojeti, lze pouze vysávat, dále vysávat s rotačním kartáčem anebo obě první varianty společně s působením UV-C lampy. Jedná se o suché čištění, bez tepování.
5c62d42aa84c6obrazek.png

Čistič matrací Ultra Vortex od značky Hoover používá technologii cyklonového vysávání, díky které je efektivně oddělen prach od proudícího vzduchu, nabízí lepší sací výkon a nepožaduje téměř žádnou údržbu. Prachová nádoba může být velmi snadno vyprázdněna bez kontaktu s prachem.
5c62d4c40e15bobrazek.png

Doporučená cena 2 990 Kč, modelové označení Hoover Ultra Vortex MBC500UV.

Více informací naleznete zde.

Reklama