froschkuchyn.jpg

Ohleduplnost k životnímu prostředí, šetrnost k lidské pokožce a přitom účinnost, to je idea značky Frosch, která je na trhu již od roku 1986. Jaké jsou naše zkušenosti s ní?

Veronika, redaktorka

Kdybych tvrdila, že uklízení je mojí oblíbenou kratochvílí a já se nemohla dočkat, až si doma uděláme nepořádek, abych mohla otestovat nové produkty od značky Frosch, byla by to lež. Protože uklízení určitě není aktivita, kterou bych si užívala. Minimálně jednou týdně je ovšem úklid potřeba, a tak se tomu prostě nevyhnu. Proto jsem ráda, že existují pomocníci, kteří mi usnadní práci, domácnost krásně provoní a nezatíží životní prostředí.  

Při mém posledním šůrování přišla jako první na řadu koupelna. Tam jsem všechno vycídila pomocí Hygienického čističe Frosch s vůní Levandule, která se tam vznášela po celý zbytek dne. Vodní kámen šel dobře pryč a všechno se po mém a Froschově zásahu jen blýskalo. Na dlaždičky jsem použila univerzální čistič Frosch Malina, který sice trochu přebil onu levandulovou vůni, ale podlaha byla během chvilky beze šmouh, a dokonce i spáry se mi zdály o poznání čistší než před zásahem.  

Po koupelně přišla na řadu kuchyň. Byla zrovna po vaření, takže jako po výbuchu. Do ruky jsem nejprve vzala Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou, díky kterému vypadala mastná plotýnka během chvíle zase jako nová. Ze zvědavosti jsem na část kuchyně použila ještě Frosch Čisticí krém Levandule a i pod jeho zásahem mastnota mizela před očima.  
Všechny produkty, které jsem vyzkoušela, mohu s čistým svědomím doporučit. Jsou účinné, ekologické, krásně voní a mají praktické obaly a dávkování.  

spray.jpg

Vendula, zástupkyně šéfredaktora

Na německou značku Frosch nedám dopustit a kupuji ji do své domácnosti několik let. Moc se mi líbí, že je šetrná k životnímu prostředí, pokožce, ale zároveň si opravdu poradí se špínou, nečistotou, usazeným vodním kamenem i prachem. Na kuchyňské lince mám čisticí krém (jemný písek), mycí přípravek i kuchyňský čistič se sodou. Přednost dávám levandulové nebo malinové vůni. Toaletu čistím WC gelem.  

Kupuji i dětský sprchový gel a šampon v jednom a tekuté mýdlo, které vyhovuje jak dcerám, tak i manželovi. Všichni kromě mě mají totiž velmi citlivou ekzematickou pokožku… Přípravky se žabákem se u nás zabydlely.

Novinkou tohoto testování je pro mě Frosch Bio Multifunkční čistič na lesklé povrchy. Líbilo se mi, že ho můžu použít téměř na vše – od mobilního telefonu, televize, po kuchyňskou desku. Zkoušela jsem i na skleněná dvířka trouby a také fungoval skvěle. Jeden přípravek, mnoho použít. Skvělé!  

final.jpg

Klára, obchodní oddělení

Oblíbenou značku Frosch a její produkty používám několik let od té doby, co jsem se odstěhovala mimo Prahu do nového domu. Je super, že je šetrná k životnímu prostředí, a protože máme doma čističku, velmi dbám na to, abych nepoužívala jiné produkty něž ty, co šetří přírodu a nezatěžují ji zbytečnou chemií. Všechny čističe, které jsem dostala na testování, jsou super. Udělal mi radost Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou, se kterým jsem hezky vyčistila kuchyňské povrchy. Frosch Bio Multifunkční čistič na lesklé povrchy prošel zátěžovým testem v koupelně, na toaletě i v kuchyni. Musím říci, že můj víkendový úklid byl ve znamení testování čističů Frosh. Mé shrnutí - velká spokojenost. Jsem navíc ráda, že značka Frosh má v nabídce i tablety do myčky.

Karolína, redaktorka

Frosch je pro mě na trhu s uklízecími prostředky jedničkou. Zelený žabák mi pomáhá při úklidu už pěknou řádku let a pamatuji si, že ho používala i maminka. Čím dál tím více jde vstříc přírodě a obsahuje osvědčené přírodní složky jako sodu, ocet nebo citrón. Jenže zatímco úklid pouze s octem není nic příjemného především kvůli zápachu, Frosch obsahuje v tomto případě například vůni malin, které zápach potlačí. Konkrétně přípravek na vodní kámen je největším pomocníkem v koupelně. Po nastříkání stačí pár minut počkat a všechen vodní kámen jde potom bez problémů setřít. Novinkou je pro mě Hygienický čistič s vůní levadnule, který je určený na toaletu a koupelnu, který také funguje tak, jak má. Vanu zase tradičně čistím pomocí krémů, takže se mi hodil Frosch Čisticí krém Levandule, kterým perfektně vyčistím každý záhyb.

frosh44.jpg

Věra, obchodní oddělení

Značku Frosch používám již pěknou řádku let a za sebe musím říci, že nikdy nezklame. Líbí se mi, že je ekologická, šetrná k naší pokožce, ale zároveň si poradí se špínou. Používáme produkty na osobní hygienu, tak pro úklid v domácnosti.

Ráda jsem se zapojila do tohoto testování, protože jsem velké milovnice levandule a Hygienický čistič Frosch s vůní Levandule jsem použila na mou dvacet let starou plynovou desku. Vše šlo krásně houbičkou umýt a také mi byla velmi příjemná vůně levandule. Tím, že mám desku zelenou, hodně často se mi stane, že po umytí mám znát na desce šmouhy, proto jsem použila Frosch BIO Multifunkční čistič na lesklé plochy. Výsledek byl super, na desce nebyla jediná šmouha a deska se krásně leskla.

V koupelně jsem vyzkoušela Univerzální čistič Malina, který mne nadchl nejen čistotou a leskem umyvadla a dlaždiček, ale i příjemnou, nevtíravou vůní malin. Po tomto testování mi bylo jasné, že k přípravkům s vůní levandule, které používám nejraději, zařadím i malinu.

Za sebe mohu říci, že „Zelený žabák“ má opravdu smysl! Ať už myslíte na přírodu, svou pokožku či na to, jak jednoduše s co nejmenší námahou udržíte čistou a voňavou domácnost.

5fa19caf39e99levan1.jpg

Linda, marketing

Tyto produkty si nemohu vynachválit. Líbí se mi, že prostředky mají příjemnou vůni a hezky čistí. Ze všeho nejvíce mě zaujal Levandulový hygienický čistič, který perfektně vyčistil koupelnu a odstranil i zbytky vodního kamene, který tam byl už hodně zažraný a jeho levandulová vůně je úžasná. Další přípravek, se kterým jsem velmi spokojená je Frosch Eko multifunkční čistič na lesklé povrchy, má příjemnou citrusovou vůni, skvěle čistí a nezanechává čmouhy. Všechny produkty mají hezké a příjemné vůně, dobře se mi s nimi pracuje. Prostředky od Frosch jsou na přírodní bázi, takže i ekologické. Výrobky Frosch doporučuji!

frosch-il.jpg

Více inspirace najdete ZDE

5f914f3a5f4faobrazek.png

Reklama