Na testování nám domů přišla hned tři zvířátka Linkimals od Fisher-Price® – lenochod, lama a los. Že se vyplatí pořídit takovou partu, jsme zjistili vzápětí. Hned po vybalení a spuštění odstartovala velikou show. Světelnou i hudební. Absolutně nebylo třeba nic nastavovat, čehož jsem se trochu obávala. Nejsem zrovna IT talent. Zvířátka spolu začala okamžitě komunikovat a navzájem si odpovídat. Jelikož podobné hračky doma nemáme, děti to velmi zaujalo. I když každé trochu jinak.

linkimals.jpg
Foto: Julie Hájková

Zatímco čtyřletý syn hračky stále dokola mačkal, aby hrály a zpívaly nové a nové písničky a povídaly si mezi sebou, dvouletá dcera byla zpočátku trochu zaskočená. Jak to, že když stiskne tlačítko na lenochodovi, začne hrát a svítit v jiné části pokoje i lama a los? Nejdřív si držela trochu odstup, ale brzy se i ona osmělila a připojila se ke svému bráškovi. Nesmělé navlékání kroužků na lamu se brzy zvrhlo v ovládání všech nových kamarádů. A samozřejmě i radostný smích a tanec.

Zvířátka máme doma už asi měsíc a pořád ještě jsou „v kurzu“. Ani mě nepřestává rozesmávat, když na nás nečekaně začnou mluvit z různých koutů pokoje, jakmile děti jedno z nich stisknou. Je to, jako by se nám sem nastěhovali nějací nájemníci, kteří tu teď „žijí“ s námi.

linkimals2.jpg
Foto: Julie Hájková

Co se nám na Linkimals líbí?

  • Jejich vzhled. Mají příjemné barvy a milý kukuč.
  • Příjemný hlas. Určitě znáte hračky, jejichž zvukové projevy jsou nesnesitelné. Tady se to ale povedlo.
  • Pohyb. Je moc fajn, že lenochod při hudební produkci i tančí. Jen tím dotváří dojem, že je živý.
  • Vzdělávání. Oceňuji, že hračky nemyslí jen na zábavu, ale současně děti naučí i něco nového. Nejen písničky, ale také počítání, abecedu, protiklady…
  • Rozcvička. Slovně navádí děti, jak se hýbat a protáhnout.
  • Nehlučnost. Na lenochodovi můžete zvolit dvě různé hlasitosti.
  • Rozmanitost. Zvířátka neopakují stále dokola to samé, ale mnoho různých písniček, básniček a frází.
  • Věk nerozhoduje. Hračky zabaví batole stejně jako předškoláka. Každý si najde to své.

Za nás tedy rozhodně spokojenost a palec nahoru.

Reklama