20230713-104731.jpg

Každý majitel koček ví, že najít vhodné krmivo, které jim chutná, nebývá nic jednoduchého. Mají zkrátka mlsné jazýčky a jsou to osobnosti, které si jen tak něco nenechají vnutit. Na druhou stranu je důležité, aby bylo v jejich stravě dostatek látek nezbytných pro jejich celkové zdraví, a to včetně probiotik důležitých nejen pro dobré trávení , ale i pro imunitu. Samostatnou kapitolou je pak jejich pitný režim. Kočky totiž od přírody nemají příliš potřebuj pít, což se pak může projevit v podobě problémů s ledvinami a s močovými cestami.

Značka PURINA nabízí vedle různých druhů kvalitních krmiv také speciální produkty, které mohou přispět k dobrému zdraví vaší kočky.  Jedná se o hydratační doplněk PRO PLAN Hydra Care™ a probiotický doplněk PRO PLAN® FortiFlora®.

Tyto produkty jsme měli možnost testovat v redakci. Byli jsme zvědavé, jak se budou našim kočičím mazlíčkům zamlouvat. Tady jsou naše recenze.

Kočka Amálka (7 let)

64c7a1676425dobrazek.png

Amálka je kříženka, jejíž maminka byla čistokrevná britka. Ta je jí povahou velmi podobná. Jako správná britská lady je hodně vybíravá, pokud jde o jídlo. Vedle kapsiček a granulek jí dáváme často také syrové přemražené maso a snažíme se zkrátka, aby měla veškerou péči. Stále má k dispozici také misku s vodou, ale moc často ji pít nevidíme. Protože jsme nedávno přišli o kocourka, kterému selhaly ledviny, začala jsem mít strach i o Amálku.

Testování PRO PLAN® Hydra Care™ přišlo tedy v pravý čas. Vůbec jsem netušila, že nějaký takový přípravek existuje. Vypadá jako klasická „kapsička“, která obsahuje světle hnědou tekutinu. Zřejmě má skvělou chuť, protože když ji dáme Amálce, vždycky se na ni vrhne a vypije ji najednou. Jsem ráda, že jí touto jednoduchou formou pomůžeme doplnit tekutiny, což je důležité nejen v těchto horkých dnech.

Stejně tak jsem byla ráda za testování probiotik PRO PLAN® FortiFlora®. Prášek přidáváme jednou denně k jídlu, což Amálka v pohodě sní. Už po měsíci vidím, že má ještě krásnější srst než dříve. Je lesklá a krásně huňatá a Amálka vypadá spokojeně.

Kočka Áďa (5 let)

64c7a1cd52c57blobid0.png

Moje kočka Áďa pije velmi málo, nebo alespoň mi to připadá. Je převážně venku a domů se chodí najíst, pomazlit a občas se trochu prospat a asi proto mám dojem, že její mistička s vodou neubývá tak rychle jak by měla. Toto se ovšem změnilo při podávání PRO PLAN® Hydra Care™.

Ze začátku se k tomuto doplňkovému krmivu stavěla nedůvěřivě, ale po očichání a ochutnání si dala říct a nyní jí dávám jednu kapsičku ráno a druhou večer. Mám dobrý pocit, že je více hydratovaná, hlavně v tomto parném létě a předcházím tím u ní nemocem ledvin a močových cest díky ředění moče.

Ráda jsem sáhla i po PRO PLAN® Feline FortiFlora®, probiotika pro kočky, protože byla nesvá a trochu vystresovaná z důvodu nového psího nájemníka, který je sice už staršího věku, ale chtěl by se s ní kamarádit, a to ona nechce. Probiotikum podporuje rovnováhu střevního mikrobiomu, zdraví trávicího traktu a imunitní systém. Dávkuje se velmi jednoduše a to nasypáním jednoho sáčku do granulí nebo konzervičky. Šikovné doplňky stravy pro kočky, za nás spokojenost.

Kočka Leeloo (13) a kocour Max (13)

64c7a2638a211blobid0.png

Testování PRO PLAN® Hydra Care™ jsme svěřili našim sibiřským kočkám Leeloo a Maxovi, kteří s námi bydlí již třináct let. Kdo chová kočky ví, že právě nedostatečný příjem vody způsobuje časté problémy s ledvinami a s močovými cestami u koček žijících v domácnostech. Misku s čerstvou vodou mají neustále k dispozici, jednu dobu jsme měli i fontánku. V našich zvířatech je ale velký rozdíl. Kočka pije častěji a vyhledává i tekoucí vodu z kohoutku, kocour naopak vůbec. Při současných častých vysokých teplotách mi přijde extra zvyšování hydratace organismu důležité, proto jsme se do testování velmi rádi pustili. Naše kočky jsou mohutné, jejich plemeno patří k těm větším a podle dávkování by měli přijmout jednu kapsičku na 2 kg tělesné hmotnosti, což je v našem případ tři kapsičky. My ale začali opatrněji a nejprve je zvykali na chuť a novou konzistenci. U kočky jsme nepochodili, u kocoura naopak, ten byl nadšený, tekuté želé mu chutnalo moc a přes léto mu ho budeme dále nabízet. Náš kočičí důchodce doporučuje!

Kočičí probiotika pro mě byla absolutní novinkou a jsem ráda, že jsem měla možnost PRO PLAN® Feline FortiFlora® poznat. Otestovala jsem na kocourovi i kočce tak, že jsem jim zamíchala prášek do jejich porce kapsičky. Zažívání naštěstí řešit nemusíme, ale ve chvíli, kdyby naše chlupaté koule musely brát antibiotika, rozhodně bych po nich sáhla…

Kočka Mařenka (1,5 roku) a kocour Pan Tygr (4 roky)

64c90694e6f90marenka.jpg

Již 1,5 roku mám doma kočičku Mařenku, kterou syn přivezl ze záchranné stanice. Je to krásná a zdravá kočička, jen to pití… Mařenka hodně málo pije, vyzkoušela jsem již snad vše, od vody, přes kočičí mléko a naposledy jsem koupila kočičí fontánu v domnění, že pokud jí to přijde zábavné, mám vyhráno. Omyl, koupila jsem další krám do bytu. Byla jsem po pravdě trochu zoufalá, protože za prvé se bojím o její zdraví (hlavně ledviny) a za druhé je její moč velice koncentrovaná, a to se opravdu nelíbí vůbec nikomu v naší domácnosti. Pak přišla možnost testování  PRO PLAN® Hydra Care™ a já neváhala ani minutu. O tomto produktu jsem slyšela poprvé, ale rozhodně ne naposledy. Nebudu lhát, když řeknu, že Mařenka se na kapsičku s tekutinou vrhla s větší vervou, jak na maso. Během minuty, byla mistička vylízaná. Měla jsem upřímnou radost a ta větší na mě ještě čekala. Od té doby, co Mařence pravidelně dávám PRO PLAN® Hydra Care™, začala občas pít i obyčejnou vodu. Přijde mi, že díky tomu, že je více zavodněná, má o poznání víc energie a spokojenější náladu. Mám z toho velkou radost, hlavně v počasí, které teď máme. 

64c906d155e35tygr.jpg

Ani jsem netušila, jak rychle otestuji probiotika PRO PLAN® Feline FortiFlora®. Náš miláček, kterému neřekněme jinak než Pan tygr, se buď někde porval nebo si něco zapíchl pod krčík, udělal se mu velký absces, který se musel rozříznout a dostal antibiotika. Několik dní nebyl schopný vůbec jíst, a tak dost pohubnul. Jak se trošku zlepšil, hned jsem začala na mixované žrádlo sypat pytlíček probiotik Pro Plan Feline FortiFlora®. Bála jsem se, zda to bude jíst, ale obavy byly zbytečné. Panu Tygrovi to moc chutnalo a za týden, nikdo nepoznal, že byl jak kost a kůže. Určitě budu probiotika používat i nadále, občas jako prevenci a při potížích pokaždé. 

Informace o produktech PRO PLAN® Hydra Care™ je lahodná kapsička, která má pouhých 19 kcal. Může se tedy použít k obvyklé dávce krmiva. Obzvláště u koček oslabených, nemocných či dehydratovaných může být tato kapsička velkým pomocníkem na zlepšení stavu, pohodlí a nálady kočky. Jejím pravidelným podáváním lze nenásilnou cestou snížit rizika jakými je například onemocnění dolních močových cest (LUTD), nedostatek energie, problémy s kůží nebo špatná funkce orgánů.je lahodná kapsička, která má pouhých 19 kcal. Může se tedy použít k obvyklé dávce krmiva. Obzvláště u koček oslabených, nemocných či dehydratovaných může být tato kapsička velkým pomocníkem na zlepšení stavu, pohodlí a nálady kočky. Jejím pravidelným podáváním lze nenásilnou cestou snížit rizika jakými je například onemocnění dolních močových cest (LUTD), nedostatek energie, problémy s kůží nebo špatná funkce orgánů.

64c7a31e064edobrazek.png

PRO PLAN® Feline FortiFlora® je probiotikum vyrobené patentovaným procesem mikrokapsulování, který stabilizuje mikroorganismy a vytváří jim vícevrstvou ochranu. Díky tomu se probiotika dostanou do trávicího traktu vašeho mazlíčka živá a účinná tak, aby podpořila zdraví prospěšné bakterie ve střevě.  FortiFlora® navíc obsahuje vitaminy A, E a C, které mohou pomoci podpořit imunitní systém.

Více informací najdete ZDE

Čtěte také:

Reklama