clanek.jpgFoto: Marta Kratochvílová

Doma mám obyčejný fén za pár korun, takže pro mě bylo testování nadupané mašinky od Rowenty skutečným zážitkem. Je to vlastně takový sporťák mezi fény, který je nejen funkční a rychlý, ale taky skvěle vypadá.

Ale pozor vysušením vlasů schopnosti tohoto fénů rozhodně nekončí. Fén má bílou barvu a moderní měděné prvky a součástí balení jsou tři nástavce. S klasickým o rozměru 7 milimetrů se mi podařilo vytvořit dokonale hladký účes a 11milimetrový nástavec byl skvělý, když jsem chtěla trochu objemnější a nadýchanější vlasy.

Úplnou peckou je potom třetí nástavec Active Scalp Revitalizer. Jde o difuzér s vibračními výběžky. Poskytuje blaho v podobě masáže hlavy, která je důležitá pro prokrvení a stimulaci růstu vlasů. A hlavně je neuvěřitelně příjemná. Jemné vibrace navíc dodávají vlasům u kořínků důležitý objem, takže účes působí bohatším dojmem. Pro lidi, kteří nemají času nazbyt, je skvělá skutečnost, že fén při masírování vlasy i současně vysouší.

Fén disponuje výkonem 2200 W a i mé dlouhé a poměrně husté vlasy vysuší během pár minut. Má dvě rychlosti a tři nastavitelné teploty. Samozřejmostí je funkce studeného vzduchu a ionizace pro zdravé, lesklé a hladké vlasy. Rukojeť se dá sklopit, takže je dobře skladný a určitě s ním můžete vyrazit i na cesty. V ruce je velmi příjemný, protože je mnohem lehčí než fén, který mám doma. Snadno se s ním díky tomu manipuluje jednou rukou a oceňuji i délku kabelu 1,8 metrů, díky které nemusím stát namáčknutá u zásuvky.

Musím říct, že tento produkt se Rowentě opravdu povedl na jedničku. Je funkční a zároveň přináší díky masážnímu nástavci v dnešní době tolik důležitou relaxaci a uvolnění. Vyzkoušeli si ho i další členové mé rodiny a všichni z něj byli nadšení.

619265d282392cl2.jpgFoto: Marta Kratochvílová

Jedinou nevýhodu vidím v trochu vyšší pořizovací ceně, která je 3 999 Kč. Ale podle mě za ty peníze prostě stojí. Moje vlasy jsou většinu času rozlítané do všech světových stran, ale fén mi je pomohl uhladit při zachování objemu, abych nevypadala jako zmoklá slepice. A zdá se mi, že mám díky němu vlasy lesklejší a působí zdravějším dojmem.

Další informace najdete na stránce ROWENTA

Reklama