„Bezlepkové těstoviny Panzani jsou vyrobeny z hnědé a bílé rýžové mouky a zároveň i z bílé a žluté kukuřičné mouky,“ vysvětluje Ivana Zajícová, marketing manager značky Panzani a doplňuje: „Díky tomu to jsou lehčí a zdravější těstoviny, ideální pro lidi s bezlepkovou dietou. Pochutná si na nich ale opravdu každý, protože chutí i texturou připomínají klasické těstoviny. Myslím, že zákazníci opravdu nepoznají rozdíl. Mohou se tak vzdát lepku, aniž by se vzdali svých oblíbených těstovin.“

641afa51a428cobrazek.jpg

Co je vlastně lepek?

Lepek je proměnlivá směs bílkovin vyskytující se ve čtyřech druzích obilovin ze skupiny „pšenicovitých“. Tyto obiloviny poznáte podle toho, že jejich zrno má podélnou rýhu. Lepek je hlavní bílkovinou ve všech typech pšenice, žita, ječmene a ovsa.
Jak dopadl náš redakční test? Měli jsme možnost testovat novou řadu bezlepkových těstovin Panzani ve variantách penne, kolínka a špagety.

Vendula:

Přiznám se, že s lepkem bojovat nemusím, ale i tak jsem těstoviny Panzani Gluten Free ráda ochutnala a byla velmi mile překvapená. Jsou vyrobené z hnědé a bílé rýžové mouky a kukuřičné. Vlastně jsem nepoznala velký rozdíl od běžných těstovin. Chutnaly mi moc. Navíc si myslím, že jsem byla díky hnědé rýžové či kukuřičné mouce mnohem déle zasycena než u běžných těstovin. Tento produkt se velmi povedl, cena lehce vyšší, ale tak je to, bohužel, u všech bezlepkových výrobků. 

Klára:

Těstoviny jsem věnovala kamarádovi, který má doma devítiletou dceru s bezlepkovým jídelníčkem. Z těstovin byla nadšená, protože jí velmi chutnaly. Což u jiných bezlepkových těstovin dle jejich zkušenosti není běžné, takže je jí dost omezeně. Malá testerka jako každé dítě miluje těstoviny a s naším testem jsme jí udělali velkou radost. Chuťově zabodovaly a vyhovovaly jejímu stravování – vše bylo bez jakýchkoliv potíží. Už se domluvila s rodiči, že je budou kupovat. Mám radost, že jsem jejímu omezenému výběru potravin otevřela naším redakčním testem nové obzory.

641afae6e5c19obrazek.jpg

Marta:

Ačkoliv nemám celiakii nebo jiné zdravotní problémy, které by mi bránily v konzumaci lepku, byla jsem zvědavá, jak budou chutnat bezlepkové Panzani těstoviny, takže jsem se těšila, až je ochutnám. Popravdě jsem jim nedávala moc šanci, protože lidé, kteří bezlepkové potraviny jíst musejí, často říkají, že jim zrovna těstoviny příliš nechutnají. Musím ale říct, že jsem u Panzani vůbec nepoznala rozdíl. Možná mi přišly trochu více al dente a pro větší změknutí bych je musela možná vařit déle, než se uvádí na obalu. Mě ale tato tužší konzistence vyhovuje a připravuji si tak těstoviny běžně. Chuťově jsem nepoznala rozdíl od běžných těstovin, které jsem zvyklá jíst celý život. Ani cena mi nepřijde moc vysoká. Takže pokud někdo hledá bezlepkovou variantu, rozhodně mu Panzani mohu doporučit.

Zuzka:

Bezlepkové těstoviny jsem pro testování věnovala své kamarádce, která má dlouhodobě problémy s potravinami, které obsahují lepek. Musí si tedy dávat pozor, co konzumuje, aby pak z toho neměla problémy. Naštěstí je již v obchodech dost potravin, takže má na výběr, ale zrovna s těstovinami se jí nedaří najít ty, co by byly chuťově dobré. Těstoviny Panzani, které měla možnost ochutnat, ji naprosto nadchly, protože skvěle chutnaly. Rozhodně je může doporučit dalším, kteří také bedlivě sledují složení potraviny a vyhýbají se lepku.

Máme radost, že náš redakční test dopadl skvěle, stejně jako test našich vybraných uživatelek, které mají bezlepkovou dietu.


Pokud také chcete do svého jídelníčku zařadit novou řadu bezlepkových těstovin ve variantách penne, kolínka a špagety, všechny tři druhy jsou v prodeji v balení 400 g a jejich doporučená maloobchodní cena je 69,90 Kč. Bezlepkové těstoviny je možné zakoupit například v prodejnách Albert.

Více najdete na www.panzani.cz
641afa02225f1obrazek.jpg