Lukana

V rámci naší spolupráce spojené s testováním olejů Lukana se do testu zapojila i naše redakce. Protože olej je důležitou surovinou, kterou používáme v kuchyni skoro každý den, moc jsme se na testování těšily. Navíc většina z nás má rodinu a děti, takže příprava jídelníčku je naším každodenním tématem.

Klára Křížová

Přiznám se, že zrovna já patřím k těm, co moc nerozlišují druhy olejů a jejich správné použití. Proto bylo pro mne toto setkání a celá naše spolupráce se značkou Lukana přínosem, protože teď už vím, že smažit je nejlépe na řepkovém oleji, který vydrží v kondici bez přepalování až do 200 stupňů. Recepty se mi moc líbily, zejména karbanátky, miluju mleté maso na mnoho způsobů a tyto karbanátky byly tak příjemně lehké, díky sušeným rajčatům a absenci vajíčka a strouhanky. Ráda peču sladké buchty s olejem, je to snazší pro přípravu i pro chuť. Oleje jsou nosiči chutí, mám moc ráda nakládané papriky v oleji, plněné papričky se sýrem v oleji, nakládané hermelíny, v salátu nesmí chybět olej pro rozvonění bylinek a dochucovadel... Oleje jsou prostě u nás v kuchyni jako doma. Všechny druhy. Lukana oleje si pamatuji z dětství, značka má tradici a vařila s ním má máma i babička.

Jitka Turková

Musím říci, že pro mne bylo velkým překvapením doporučení jednotlivých druhů olejů Lukana k jejímu využití – řepkový pro smažení, slunečnicový pro studenou kuchyni a rostlinný pro pečení. Začala jsem se tím řídit a jsem s použitím olejů dle rad naprosto spokojená, olej v naší domácnosti používáme každý den. Při naší vařící akci mě ohromil recept na Kefírovou buchtu s meruňkami, opravdu povedené a již se těším, až ho zkusím doma a s Lukanou

Klára Tichá

Oleje Lukana znám dlouho a pravidelně je při vaření využívám. Rostlinný olej Lukana používám, když doma peču sladké koláče. Těsto je pak krásně vláčné a podpoří se všechny chutě. Slunečnicový a řepkový olej využívám při smažení různých zeleninových placek (bramborové, cuketové, květákové…). Díky smažení v oleji jsou krásně křupavé.

Katka Růžičková

Testování olejů Lukana pro mne bylo velmi příjemnou záležitostí. Na naší akci v pražském kuchyňském studiu Chefparade jsem se inspirovala, vyzkoušela spoustu nových a zajímavých pokrmů. Nejvíc mne nadchly karbanátky se sušenými rajčaty a výborný salát s křupavými šalvějovými listy. Oleje využívám při vaření každý den. Mezi mé nejoblíbenější patří řepkový olej a slunečnicový olej. Řepkový olej je nepostradatelný pomocník, mám ho vždy po ruce. Slunečnicový olej mi vyhovuje svojí neutrální a jemnou chutí, využívám ho do salátů a pro studenou kuchyni. Dcera, která miluje sladké a její vášní je pečení, si oblíbila rostlinný olej.

Vendula Kubalíková

Nad výběrem olivového oleje dokážu strávit u etikety třeba pět minut, ale u jiných rostlinných olejů jsem v obchodě nikdy moc nepřemýšlela. Většinou jsem se řídila renomovanou značkou a druhem. Až testování olejů Lukana mě donutilo začít jednotlivé druhy od sebe rozlišovat. Byla jsem třeba přesvědčená, že slunečnicový oleje je vhodný na smažení a pravdou je, že dnes budu na tuto úpravu upřednostňovat spíš olej řepkový, který se může zahřát na vyšší teplotu. Co platí pro všechny testované oleje od Lukany je, že čerstvé oleje mají velmi příjemné aroma a krásnou barvu. Slunečnicový jsem použila do zálivky a na řepkovém jsem usmažila květákové placičky. Rostlinný – tedy směs výše jmenovaných - na svoji příležitost v naší kuchyni ještě čeká, ale myslím už teď, že bude výborný.

Míša Malečková

Akce s oleji Lukana pro mne byla velmi inspirující, dozvěděla jsem se mnoho poučného o olejích i o firmě Lukana. Recepty, které jsme na akci připravovaly, byly velice chutné, zvláště pak karbanátky se sušenými rajčaty. Olej Lukana znám již řadu let – v naší kuchyni byl snad od nepaměti a samozřejmě ho používám i já, hlavně na smažení řepkový, který snese vyšší teploty.

Také si nedovedete představit vaření a smažení bez oleje?

Zajímavosti o olejích Lukana na www.lukana.cz

 

Využití olejů Lukana v kuchyni, naše doporučení:

Řepkový olej je vhodný na smažení, fritování, pečení či grilování, vydrží vysokou tepelnou úpravu, přepaluje se až při 200°C , pro smažení je tak nejideálnější volba.

Slunečnicový olej je vhodný především pro studenou kuchyni. Hodí se k přípravě majonéz, dipů, dressingů, nebo zálivek, vydrží však tepelnou úpravu do 180°C, můžete ho tedy klidně použít i na pečení.

Rostlinný olej je směsí slunečnicového a řepkového oleje, hodí se především do těst, a je tak skvělým pomocníkem pro sladké i slané pečení.

Všechny oleje jsou BEZ užití geneticky modifikovaných potravin (non GMO)

Recepty, které jsme vyzkoušeli na akci spojené s vařením, partnerem akce byly oleje Lukana:

Reklama