Hrozně se omlouvám všem čtenářkám, ale nedošel mi časový posun a moje hodiny před chvílí ukazovaly 9.30. Ojoj, doufám, že mi to odpustíte, nebojte, vaše příspěvky se neztratily. Tady je první z nich...

Čtenářka Hanula se v mapách nevyzná - její příspěvek je první čtenářský k dnešnímu tématu. A zároveň je i mojí omluvenkou za časovou prodlevu (viz vysvětlení výše - musím si přeřídit hodiny...).


Mapy a já - tak to opravdu nejde dohromady.
Nemám po své mamince nadání - vyhledávat v mapách trasy a pak je uskutečňovat.
Ráda se courám a plánuji - po naší zemičce i v zahraničí - je pravda, že do dálek se teď již pouštím jenom s cestovkami. Už to není ono - to mladé a neklidné mládí, kdy jsem se pouštěla do nějakého dobrodužství a ani jsem nebyla vybavena mapami.

Já prostě v těch mapách neumím číst - vždy, když něco nastuduji - vyrazím a samozřejmě špatně. Ještě, že nechodím sama - ten druhý si vždy ví rady. Tak se spolehám na své spocestující a spoluchodící.

Rozhodí mě i takový plánek města. Před pár lety jsem byla s kamarádkou v Londýně - na vlastní pěst. V letadle mi ukazovala krásnou mapu - to se nám to bude chodit..... Říkám ji, já se v mapách nevyznám, spolehnu se na svoji angličtinu a budu se ptát a ptát, však my ten svůj cíl vždy najdem.... no to snad ne, na co jsem tu mapu koupila? Tak s ní budeš chodit ty a budeš mě navigovat.... blázníš, to bych si musela nandavat brýle... Tak milá mapa skončila na hotelovém pokoji a my jsme se opravdu v tom velkém Londýně neztratily.
Ochotní „domorodci“ nám vždy poradili a ještě s námi pokecali....
Tak na co mapu? 
Po návratu jsem u ní byla na návštěvě a přece jen jsme mapu otevřely - tak tady všude jsem byly... přece jen nám na něco byla dobrá.

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

  • Když někam cestujete, jak si plánujete trasu?
  • Orientujete se podle mapy? Nebo podle navigace? Ptáte se na cestu?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu z cestování, kterou zamotala špatná orientace?

Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže, a to do 4. 4. 2013, a o nejpozději do 15.00 hodin. Tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i na získání pěkného dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. A jaký to je dárek? Šikovná zdobička Tescoma Delícia v hnědém provedení, abyste už nikdy nezabloudily v kuchyni. Svou šanci na uveřejnění také zvetšíte tím, když váš text bude dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

Kromě zmíněného dárku pro jednu z přispěvatelek, jsem se rozhodl že odměním ještě dvě další přispěvatelky, a to 2.000 extra body do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama