Do organizace redakčního marketu jsme šly s velkým nadšením, ale skeptické stránky našich osobností si kladly i nepříjemné otázky. Co když nikdo nepřijde? Co když pro seniory nic nevyděláme? To bude ostuda! Už od prvního dne se naštěstí ukázalo, že všechny obavy byly liché. Dveře se u nás od pondělí do pátku skoro nezastavily.

Díky tomu jsme také mohly některé naše čtenářky poznat osobně, popovídat si s nimi a vyzvědět, jaká témata je nejvíc zajímají nebo co jim na webu chybí. Nechodily ale jen čtenářky, některé dámy a dívky se o Ženě-in dozvěděly díky bazárku vůbec poprvé. A my doufáme, že na naše stránky také občas zavítají pro inspiraci a zábavu.  

V nabídce byly starší i úplně nové kousky, značkové i neznačkové. Prodávaly jsme oblečení, kabelky, šperky, kosmetiku, ale také nejrůznější blbinky pro pobavení a potěšení. Byla mezi nimi například i mluvící kalkulačka. Ceny jsme nastavily nízko, aby mohl seniory podpořit skutečně každý, bez ohledu na své finanční možnosti. Začínalo už na deseti korunách.

Ani ti, kteří si na marketu nic nevybrali, neodcházeli s prázdnou. Z mrazáku si mohli vylovit nanuka od Prima zmrzliny podle své chuti. Jednomu mladíkovi dokonce tak chutnalo, že si jich postupně rozbalil jedenáct. Ale my to nikomu nepočítáme!

Akci podpořily také některé blogerky. Ty nejenže věnovaly své oblečení, ale také si nějaké další nakoupily. Moc děkujeme Tereze z blogu Life Style Birdie a Anetě z blogu One Blondie Life. Dík patří také Prima zmrzlině za ledové osvěžení, které nás v pětatřicetistupňových vedrech parádně zchladilo, a hlavně všem, kteří se zastavili a přispěli. Děkujeme!

Konečná částka, která se vybrala, je… Fanfáry prosím. 5 000 korun. Peníze poputují na podporu divadelního spolku seniorek Proměna, který funguje v rámci občanského sdružení Remedium. Je nám sympatické, že skupina nadšených amatérských divadelnic, se snaží být aktivní i v pokročilém věku. A i přes všechny bolístky a neduhy chtějí dámy rozdávat svým divákům radost. O předání peněz a reakcích seniorek vám také napíšeme.

A ani zbylé oblečení a šperky nepřišly vniveč. Odnesly jsme je do Hvězdného bazaru, což je krámek, který pomáhá vozíčkářům. 

Reklama