Redaktor Jakub D. Kočí uvádí příklad z vlastní zkušenosti a zastává názor, že nového pejska je dobré pořídit si ještě za života starého. Jeho oponentkou je v redakčním duelu Michaela Kudláčková.

zvire

Otázka zní: Kdy pořídit nového pejska? Na misku vah pokládáme, zda ještě za života starého pejska, či jestli raději počkat, až starý mazlíček zemře. Mám obě zkušenosti a musím říct, že bych ještě před pár lety plamenně obhajoval druhou variantu. Dnes už ne. První možnost je pro majitele daleko citlivější a umírajícímu pejskovi může prodloužit život.

Naší domácnost obývala starší fenečka Buldinka, která vykazovala již v osmi letech značné babkovatění: posedávala, moc se nehýbala, její život se pohyboval od misky k pelíšku. Dobrá, trochu to zkresluji, ale Buldinka zkrátka stárla a bylo to na ní hodně znát. Podotýkám, že buldočci umírají okolo desátého roku života. Jejich věk se zkracuje od té doby, co začali být v módě buldočci s velkým hrudníkem a takřka žádným břichem. A tak jsme se obávali, že nám Buldinka už dlouho nevydrží, ale světe, div se!

Pořídili jsme si štěňátko a sestěhovali ho s Buldinkou a milý buldoček náhle ožil. Štěně mu zkrátka nedalo pokoj. Kraken (tak se štěňátko voříška jmenovalo - ne, že by se mu něco stalo, ale dnes je to už dospělý hafan) nutil Buldinku každý den k aktivitě, kterou tolik postrádala - nahrazoval jí přítomnost páníčků, když byli všichni v práci. A Buldinka se zase ráda zhostila svých vychovatelských povinností.

Za krátko se z Buldinky a Krakena stala nerozlučná dvojka. Těch lumpáren, kterých se spolu navyváděli, bylo nepočítaně. Buldinka se dožila krásných skorodvanácti let!

Od té doby věřím, že pořídit štěňátko stárnoucímu pejskovi může být velice prospěšné - pomůže mu to psychicky i fyzicky.

Oponentní článek najdete zde...

Co si o problému myslí veterinářka Hanka Žertová

Hanka ŽertováKdy je čas k pořízení nového pejska - štěňátka. Ještě v průběhu života starého pejska, anebo mají majitelé počkat, až starý pejsek zemře?

Podle vlastní zkušenosti bych počkala, až ten starý umře. Ono se hodí koupit druhého pejska, když ten první je ještě v plné síle, hrají si a dovádí. Ale když je starý pejsek už nemocný, tak mu to moc nesvědčí, otravuje ho to a navíc štěňátko odvádí pozornost pánečků.

Co si o tomto problému myslíte vy, milé čtenářky?

Kam dál? Minulý redakční duel...

Reklama