10. 7. 2008 10.04: Většinou jsem ráno při cestě do práce začtený do novin, šíleně se mračím a nevnímám okolí, takže se mnou lidé raději moc nekomunikují - přesto mě dnes oslovil chlapík ve tmavém obleku. Už jsem měl připravenou oblíbenou formulku, která zaručeně členy nejrůznějších sekt odradí - totiž že svého Boha už mám, toho rohatého...

Naštěstí (pro něj) chtěl jen vědět, kolik stály moje boty. Překvapený jsem vyhrknul hodnotu, on ji čtyřikrát ponížil, a že za takovou cenu ty samé boty koupil v Číně před týdnem. Chtěl to prý jen porovnat. Ale byl na vážkách a já si vzápětí všiml lístečku v jeho rukou s nápisem Svědkové Jehovovi. Ale to už jsem z metra vystupoval.

S podobnými pokusy navázat konverzaci se v následujících třech dnech ještě setkáme. Zítra totiž začíná v Praze sjezd těch, kteří se k této sektě hlásí (odmítají třeba krevní transfúze a pravidelně obtěžují u dveří). Vyhněte se hlavně Strahovu (tam se budou hromadně máchat v bazénku a zpívat), v městské dopravě nereagujte na oslovení černě oděných individuí s visačkou. I když, vlastně se s nimi klidně hádejte - jsou to jen ovce bez názoru, které potřebují vedení. A když je přetáhnete na svou stranu, budou vám věrní. :)

Pavel

Reklama