2. 6. 2008 9:30 Se psy člověk zažívá jen radost ;-)

Nevím, jestli jsem to už tady nepsal, ale máme doma chrta. Povahu chrtů onehdy skvěle vystihl náš veterinář, když nám popisoval, jak se z jeho ordinace linul srdceryvný křik: „Hauauauauauíííííí! Vauuú! Hauuuuúúúú!!!“, až si lidé v čekárně mysleli, že z ordinace vynesou totálně zafačovaného pejska. Omyl. Z ordinace vykráčel překrásný Afgán s čerstvě ostříhanými drápy... Ne, že by se při odstraňování nepotřebné rohoviny vzpouzel, jen naříkal nad tím, že mu někdo krade část jeho osobnosti.

S naším Charonkem je to podobné. Jeho myšlenkové pochody jsou normálnímu smrtelníkovi často nepochopitelné, psi jen kroutí hlavou.

Zrovna nedávno ho moje milovaná žena venčila v Praze na Kampě a náš vznosný chrtí lord plavným cvalem předváděl kolemjdoucím, jak jen je vznešený. Manželka se nesla jako dáma, aby bylo na první pohled jasné, že to majestátní zvíře patří k ní. Lidé všemožných národností se zastavovali a cvakali foťáky.

Chrtí lord se náhle zastavil – něco ho svědilo na čumáčku. Inu, rozhodl se, že příčinu svědění odstraní přední tlapou. Brzy ale zjistil, že drbání přední tlapou není dostačující a zdvihl na téže straně i tlapu zadní. Podrbat se jí už nestihl: dršťkopád do trávy, který předvedl, by snad nezinscenovali ani Bipo s Bepem v manéži.

Manželka pochopila, že už nemá smysl hrát si na dámu. Foťáky sice cvakat nepřestaly, ale řev a smích z úst jejich majitelů byl příliš výmluvný.

Náš psí šlechtic vztyčil z trávy svou labutí šíji jako periskop a překvapeným pohledem přímo říkal: „Co se mi to přihodilo? Kdo si dovolil mně podrazit tlapy? Och, jak nevkusné... Paničko, zažeň ty hloupé fotografy, pózovat budeme později. Cožpak nevidíš, že se tvůj lord nachází v nevhodné situaci?“

Jakub

2.6.2008 13:55

Včera ráno jsem se vrátil z Korsiky. V rámci čekání na trajekt jsem spolu s přítelem seděl v kavárně nedaleko přístavu a natočil totálně flegmatického psa.

Nedal se ničím rušit. Na zavolání pouze zdvihl hlavu a když ho přejížděla mladá maminka s kočárkem jen zavrtěl ocasem.

Čekáte pointu? Není - jen přispívám k tématu pejska. A přeji vám krásný den.

Radek 

 

Reklama