1. 9. 2008 9.40 Docela jsem se prvního dne v nové škole bála. Johanka byla chudák celá nesvá a já se jí ani moc nedivila. Také nemám ráda nové lidi. Vyrazily jsme o pár minut později. Chtěla jsem se vyhnout zkoumavým pohledům rodičů, zevlujících před ještě zavřenou budovou. To mi vyšlo. Přijely jsme akorát, když byl nával už uvnitř.

Škola ve Varnsdorfu je příjemně starobylá, kousek od kostela bez věže (má to atmosféru).

Vstup do budovy mě příjemně překvapil. U schodů stála služba a hned nás nasměrovala do třídy. Čtvrtá třída je zde jen jedna. Ve Varnsdorfu je více základních škol, ale sem na Karlovu to má Johanka nejblíže.

Třídní učitelka je milá, rázná paní – podle mě Skopec nebo Střelec, ale ještě si to ověřím. Vzala nás do třídy, takže jsem měla možnost okouknout i spolužáky. Děti jako každé jiné. Několik romských, ale čistých, takže zatím pohoda.

Se mnou se dostavila ještě jedna maminka, která se přes prázdniny také přistěhovala. To mě potěšilo kvůli Johance. Alespoň bude mít spřízněnou duši v podobě holčičky, která koukala stejně zmateně.

Hned zkraje mě dostal velmi vyvedený systém, co se týká školních potřeb.

„Dáte mi 350,- Kč a já všechno koupím. Nemusíte shánět obaly, sešity, tužky ani pravítka, protože to mám ve velkoobchodě levnější. Navíc si potřeby nechávají děti tady, aby to doma nepoztrácely a neměly zbytečné poznámky za zapomínání,“ řekla paní učitelka.
 
To pokládám za geniální. Když si představím Johančin volně sypaný penál v tašce z loňska, jsem hned o něco klidnější. Paní učitelka mi potřásla pravicí a pravila, že děti pustí v devět. Spokojeně jsem odplula, protože Johanka trefí sama.

Jestli to takhle bez problémů půjde celý rok, chci ještě klidně pět školáků domů. :)

P.S.: Škoda, že tato škola je jen do páté třídy.

Reklama