Pod našimi okny neteče vodička ani nekvete žádná pěkná zahrádka, ale občas tam bývá poněkud rušno. Co by se také dalo čekat, na samém konci města si většina řidičů s nějakou padesátkou hlavu neláme, a tu křižovatku snad záměrně navrhl někdo z místní pohřební služby.

Není divu, že po zdejším přechodu přecházejí jen lidé s vysokou životní pojistkou. Několikrát do měsíce býváme svědky větších či menších kolizí, opilých řidičů a docela nedávno i srážky hasičského vozu s bezohledným řidičem, který nejspíš nabyl předsvědčení, že k tomu požáru určitě tolik nespěchají, a proto je může s klidem předjet.

Ovšem včerejší den byl jedním z těch černějších. Uzavření výpadovky ve směru na Milovice mi dalo znát, že se nejspíš něco zase děje. O kousek dál už pobíhalo několik lidí, policista a zrovna přijížděla také záchranka. Asi toho moc nezmohli, po nějaké době se totiž objevila pohřební služba. Všechno trvalo více než 4 hodiny.

Za dalších pár hodin se z internetu dozvídám, že kdosi našel v příkopě tělo mrtvého muže. Jeden z těch sebevědomých řidičů srazil cyklistu a z místa nehody ujel...

Prosím všechny, kteří někdy pojedou z Benátek nebo z Milovic směrem na Lysou, jeďte opatrně. Chci ještě dlouho žít!

Eva

Reklama