21. 5. 2008 11:05 Vracel jsem se před půlnocí z hospody. Nedělám to příliš často, jen sem tam po tréninku zajdeme s kamarády na pokec. Jakmile jsem vešel do domu, ucítil jsem nepříjemný zápach – plyn!

„A kruci!“ řekl jsem si a v panice probudil manželku: „Vstávej, v baráku je cítit plyn. Musíme něco udělat!“

Vyrazili jsme na chodbu, žena jen v župánku, a očuchávali každý kout, abychom zjistili, odkud plyn uniká. Čuchometr nás dovedl ke sklepu. Jenže sklepní kóje byly zamčené. Zauvažovali jsme – budit sousedy, nebo nebudit?

 

Jak jsme tak v rozpacích postávali na chodbě, ozvaly se vstupní dveře a vešel jeden distinguovaný soused (takový postarší pán-puritán). Odměřeným okem si prohlédl manželku a prohlásil: „To jsou dneska lidi.“ Načež chtěl zmizet ve výtahu.

 

„Abyste si to nevykládal špatně, my jsme cítili plyn – copak vy ho necítíte?“

 

„Cítím,“ pokrčil rameny soused. Byli tady plynaři, odstraňují nějakou havárii, copak neumíte číst?“ zabodl ukazovák do oznámení pověšené na výtahu.

 

Sklopili jsme uši a jako spráskaní psi se odebrali domů. Ani jeden jsme si papíru od plynařů nevšiml, chodíme totiž po schodech... A tak se nám náš zdravý životní styl nevyplatil. V domě jsme od toho dne za podivíny. Zrovna dnes ráno mě zastavil klučina od vedle s otázkou: Kdy zase budete očuchávat barák?“

 

Jakub


Náš blog pokračuje. Píšeme do něj vážně i nevážně. Dozvíte se tu, co je u nás nového, co kdo z redaktorů právě prožívá, připravuje, v diskusi se nás můžete ptát na cokoli, když se nám bude chtít, odpovíme. :) Je to místo pro postřehy, vtipné komentáře i příběhy ze života, které budou přibývat v průběhu celého dne.

Ale pozor – blogem chceme dělat radost vám i sobě, proto ho berte jako naši „domovskou“ stránku, kde se pořádně vyřádíme. A stejně jako vy byste doma nestrpěly protivné návštěvy, my je zde také nechceme. Takového hosta byste vyhodily, stejně budeme postupovat i my.

Takže – čtěte a chvalte nás... :) V opačném případě zkuste Ženu-out nebo Perly. :)

Reklama