Milá Dano a všichni ostatní,

 

nakupování plavek je skutečně návrh na horor. Člověk aby raději chodil na nudistické pláže. Nakupování spodního prádla by taky mohlo vydat alespoň nominaci na Oscara, byla by to slušná tragikomedie. V pátek jsem se nedobrovolně vydala čerpat náměty na scénář.

 

Nákupy rozhodně nejsou moje vášeň. Nutno podotknout, že návštěvu obchodu s prádlem odkládám pokud možno co nejdéle. Jenže když musíš, tak musíš. Určitě nejsem sama, kdo se s tím potýká. My ženy zkrátka máme mnohá trápení. Moje trápení spočívá v podprsenkách. Totiž, v jejich velikosti. Mám malý obvod hrudníku a velké košíčky. Je skutečně problém, že nechci prádlo a fous větší nebo menší? Moje velikost prostě není k dostání. O to horší byl fakt, že nesháním jen lecjakou podprsenku. Potřebuju teď variabilní model do šatů s vázáním za krk a odhalenými zády.

 

Řadu obchodů jsem prošla, davem lidí jsem se prodírala, vyšplhala se až do nejvyšší věže obchodního domu, přemohla jsem sedmihlavou saň (nafukovací) a… Stejně jsem odešla s nepořízenou. Situace ve všech obchodech se nesla v podobném duchu.

 

Vstoupím do prodejny a při pohledu na vystavené zboží, které bych oblékla možná ještě v začátcích puberty, se mě zmocní neovladatelná chuť otočit se na podpatku a nepozorovaně zmizet. Prodavačka si zřejmě všimla výrazu krajní zoufalosti v mé tváři a hbitě mi skočí do cesty.
„Mohou vám nějak pomoci?“ ptá se ochotně.

„Můžete, ale obávám se, že to nebude ve vašich silách,“ snažím se lehce oponovat.

„Co přesně sháníte?“

„Variabilní podprsenku s ramínky za krk a nízkými zády. Objem 80…“

„To vůbec nebude problém,“ skočí mi do řeči prodavačka a rozeběhne se k regálům.

„Košíčky D,“ dokončím větu.

„Tak to bude velký problém.“

 

Inu, nepořídila jsem ani nikde jinde.

 

Eva

Reklama