13. 8. 2008 10.20 Magistrátní bota

Bouřlivá mediální kampaň kolem knihy pražských památek, kterou vydal magistrát, vehnala lidi na úřad. Smůla, náklad jen 1000 kusů...

Kde všude se objevila zpráva o knize plné pražských památek, to asi nikdo nedovede spočítat. Televize, noviny... Milan Richter vsadil na dobré PR a tahle sázka se vyplatila, už ale nedomyslel zbytek.

Není mi jasné, proč Magistrát vydává knihu, která je k dostání v Praze pro místní i turisty jen v nákladu 1000 kusů? Praha má okolo milionu obyvatel a turistů sem jezdí nepočítaně. Ach jo, to zase jednou pan Richter něco dobře spočítal...

Mám kamaráda nakladatele. Když jsem se dozvěděl, že kniha vyšla magistrát asi na půl milionu korun, nezbylo mi než se pousmát. Za tuto cenu je jistě komplet barevná na křídovém papíře, plná fotek slavných fotografů, prostě eňo ňuňo vymazlená. Výrobní cena jedné knihy je 500 korun. Hurá! Pan Richter nebo jeho ekonomové asi netuší nic o tom, že větším nákladem by snížili cenu za kus?

Tak zase natekly peníze nás, daňových poplatníků, do zbytečného projektu, ještě že tak. Kontroverzní radní Richter slibuje další podobné projekty – už aby to tu bylo. 

Sehnali jste tuto publikaci?

- Jakub

Reklama