Největší charitativní bazar šatů a módních doplňků luxusních značek jako Louis Vuitton, Burberry, Donna Karan, Calvin Klein, Chanel, Guess, Max Mara, Versace a Valentino se konal v Gallery Art Factory na Václavském náměstí. 

Kupte si kabelku Chanel za pár stovek a udělejte něco pro dobrou věc, vyzývaly organizátorky - galeristka Olga Dvořáková a spisovatelka Barbara Nesvadbová.

Kdo by odolal?

„Nápad vznikl z myšlenky, že musíme vymyslet charitativní akci tak, aby nejenom pomohla potřebným, ale aby u toho byla i zábava.

Nenabízíme věci, které nikdo nechce a koupí si je jen ze soucitu, naopak. Lidi rádi nakupují značkové věci, v tom to máme snadnější.  Prodávají se tu věci, po kterých třeba mladé holky šílí, ale nemohou si je dovolit.

A věřím, že když někdo dostane od kamarádky jako vánoční dárek třeba džíny od Versace, sice trochu nošené, ale s visačkou Bazaar Charity a poznámkou, že nákup přispěl na pomoc postiženým dětem, tak je to také myslím velmi noblesní dárek,“ říká Olga Dvořáková. 

A jak jsou organizátorky spokojené s výsledkem? „Jsme absolutně nadšené, kolik lidí přišlo a na charitu přispělo, a přitom měli radost z nového kousku do šatníku. Byť nás všechny bolí nohy - práce v obchodě musí být fakt fuška, tak se upřímně těšíme na příští rok," hodnotí akci Bára Nesvadbová.

Za hodinu a půl se podařilo vybrat neuvěřitelných 293 tisíc korun. Vybrané peníze půjdou na chráněné bydlení pro mentálně handicapované klienty ústavu Zahrada na Kladně a pro sdružení Peppermint.

Také jsme tam byli.

Akce určitě záslužná, ale stejně se nemohu ubránit smíšeným pocitům. Nečekala jsem pochopitelně nové věci, ale že to bude taková bída...

Pár štendrů a na nich viselo víc prázdných ramínek než oblečení. Několik obnošených demodé kousků, většinou s cedulkou Tatiana. Ne že by nebyla dobrá návrhářka, ale bylo příliš do očí bijící, kdo u ní šije. (Jedna z oragnizátorek - spisovatelka a šéfredaktorka Harpers Bazar Barbara Nesvadbová)

Ačkoliv jsem měla sto chutí obrátit se na podpatku a zmizet, poctivě jsem prohlédla všechny kousky, ale žádnou výše uvedenou světovou značku jsem nenašla. Pardon, s výjimkou ultrakrátké kožené sukně Replay v hořčicově žluté a neskutečně nevkusných džín Versace.

Ale možná všechny ty značkové kousky držely v pacinkách známé a kamarádky, které přišly před námi. My jsme totiž dorazili o dlouhých pět minut později.

Ne že bych jim to záviděla, ale přiznám se, že jsem se cítila trochu podvedená a styděla jsem se za organizátorky. Přišlo mi to, jako když si bohaté paničky vyklidí před vánocemi skříně, vymetou kouty a všechnu tu veteš obalí do pozlátka s charitativní nálepkou...

Reklama