Ten nápad se zrodil zcela nevinně. Zuzana si přečetla ve včerejším článku od Marie Šrámkové, že by bylo dobré „očistit“ si tělo. V kanceláři obchodního oddělení zavládla vzrušená debata na téma nechtěné špeky, celulitida, toxiny a zdravá očista těla.

 

Ta debata nám při práci vydržela do konce pracovní doby. Dohodly jsme se, že když nás bude víc, určitě bychom mohly aspoň jeden den v týdnu držet „ovocněšťávový den“. V plném elánu zaznělo rozhodnutí: A proč ne hned zítra? :-)

 

Domluvily jsme se, že jedna z nás nakoupí pomeranče, druhá přinese odšťavovač a vše stvrdila ranní esemeska „Heslo dne: odšťavovač, nádoby ze skla a nežrat!!!!“ Nádoby ze skla - musíme si přece odšťavnit pomeranče i na večer... V podstatě to údajně funguje tak, že musíme vypít minimálně cca ¾ l  vyždímaných pomerančů a neurčené množství nebublinkové vody - doporučuje se 2 litry (možno nahradit neslazenými bylinnými čaji).

 

Zuzana nakoupila pomeranče (8 kg) a Petra slíbila, že přinese odšťavovač. Namísto ranní kávy tak u nás v kanceláři čpěly čerstvé pomerančové kůry a Zuzana nadávala, že jí zalézá pomerančová šťáva za nehty. Když se nám všech těch 8 kilo pomerančů ve své nahotě ocitlo na stole a všechny jsme se těšily, že si dáme svou první dávku, Petra zjistila, že ten úžasný domácí pomocník je mimo provoz (půjčila ho tchyni a nekontrolovala, v jakém je stavu).

 

Pěkný začátek našeho rozhodnutí. Těhotná Věruška se nám smála a škodolibě vytáhla svou dopolední svačinku. Ptala se nás, jestli nechceme kousnout, že půjde kolem oběda do restaurace na oběd, takže hladovět nebude... Zorganizovaly jsme tedy, že další možný odšťavovač přinese jedno z našich dítek, až mu skončí škola.

 

Tak, teď jsou skoro dvě hodiny, žízeň zahnala voda a 100 % pomerančový džus, pomeranče osychají na stole a čekáme, kdy přijde ten hodný chlapec...

 

Klára: Těším se na večer, až mi z hladu polezou oči z důlků a bude se mi zdát o housce se šunkou a sýrem. Ale co bych pro zdraví neudělala, že. :-)

 

Petra: Já jsem si původně na dnešní večer, ještě než padlo rozhodnutí o naší detoxikaci, naplánovala hrát volejbal a také připravovat listové plněné taštičky na oslavu narozenin mého bratra, která je druhý den, tak teď fakt nevím, jak to zvládnu. Na volejbale padnu únavou a pak budu péct něco, co ani neochutnám, a bude mi to krásné vonět pod nos, takže mě to dorazí. Zítra asi do práce už nepřijdu. :)

 

Zuzana: Mně to přišlo jako dobrý nápad, i když táhnout do práce 8 kilo pomerančů bylo docela zatěžující. :-) A všechny je loupat byla taky fuška. Teď mám hlad, ale co je lepší, mít hlad, nebo být malátná a přecpaná po hutném obědě jako jindy?

 

Obchodní oddělení

 


 

2.9.2008 15.25

 

Nelenili jsme a všechno pěkně zdokumentovali - podívejte se, jak vypadá detoxikace v praxi ;-)

 

 

- Jakub

Reklama