23. 6. 2008  13.30

Kdo by to byl řekl, že bude práce pro ženský server téměř životu nebezpečná? Bláhově jsem si myslela, že o život jde jen novinářům v Rusku či reportérům takových gigantů jako Reuters nebo CNN. Omyl!
Dnes vynechám cestovatelské lahůdky z metra, přestože někdy už pouhá cesta do redakce může být boj o přežití. Podělím se s vámi o zážitky jiné - přímo z terénu.

Uplynulý týden například mě přesvědčil, že moje slabost pro adrenalinové zážitky a práce pro ženu-in si neodporuje, jak by se mohlo na první pohled zdát, nýbrž se velmi zajímavě doplňuje.
Například na tiskové konferenci v úterý mi chtěli vnutit pomerančový džus, který bych požila jen se sebevražedným úmyslem. Jsem totiž alergik. Ovšem kdo pozdě chodí… Přijít o pět minut dřív, mohla bych mít alespoň jablečný. "Jen si dejte vitamínky," snažila se mě přesvědčit má přísedící. Určitě si budu na pitevním stole pochvalovat, že je jedno, že jsem dočista mrtvá, hlavně, že mám dost vitamínků. Aspoň nedostanu z toho mrazáku ještě chřipku. Za svou nedochvilnost jsem byla potrestána těžkou volbou - spáchat sebevraždu pomerančovým džusem nebo umírat pomalu, ale jistě žízní.

Ve čtvrtek se mě ostatní novináři velice „kolegiálně“ pokusili ušlapat, umlátit kamerami nebo aspoň foťákem při slavnostním otevření Kavárny POTMĚ. To mám za to, že jsem si sobecky stoupla do první řady, abych taky něco viděla. Jako kdybych mohla za to, že jsem zapomněla vyrůst.
Za trest, že jsem se vrátila zpátky živá, mě v pátek šéfové poslali do Kavárny znovu a doufali, že si alespoň pár dní oddechnou, zatímco já budu ležet na popáleninovém centru nebo v posteli se sádrou na noze. Bohužel se káva neservíruje tolik horká a židle, o kterou bych se mohla přerazit, se mi do cesty nepřipletla. 

V sobotu už to skoro vyšlo. Stalo se vám, že jste při přecházení silnice přehlédla auto? Já jsem tuhle na přehlídce vojenských uniforem přehlédla jedoucí tank. Takový docela obyčejný, maličký vojenský tank. Pánové si určitě plácali po ramenou, jaké mají efektivní maskování. Kdo by to byl řekl, že pokusy boží o zušlechtění lidského genofondu zajdou tak daleko.
Budu chtít rizikový příplatek. Jsem zvědavá, co na mě vymyslí příště.

Eva

Reklama