A k čemu se v dnešním tématu přiklání naše redakční osazenstvo? Jak se zdá, jsme všichni pozitivní, ale to už o nás přece víte dávno ;-)


Myslíte si, že jsou Češi optimisté, nebo pesimisté? A jak jste na tom vy?

Jakub D. Kočí
redaktor

Myslím, že je to tak půl na půl. Já jsem spíš optimista, ale co se Čechů obecně týče, tak nemůžu zobecňovat…

Dana Svobodová
redaktorka

Já myslím, že obecně jsou Češi spíš optimisté, ale v jejich humoru je vždycky trochu tragický podtón. Z každé doby, i té hodně těžké a složité, si dokázali udělat legraci, snad proto, aby ji lépe snášeli. A jak je to se mnou? Ráda se směju a bez humoru bych asi uschnula na placičku. Ale nesnáším prvoplánovou  estrádní řachandu, které říkám „utírání si nosu židlí“. Proto jsem se nikdy nesmála klaunům a vždycky mě spíš děsili.

Věra Forejtová
obchodní zástupkyně

Myslím, že Češi jsou obecně pesimisté, i  když znám i výjimky. Ty jsou velice příjemné :-)Sama sebe považuji spíše za optimistu, ale ta výjimka u mé osoby platí také – bohužel. Pesimistou se stávám většinou z nedostatku sluníčka. To je věc, která mne ovlivňuje, víc než je zdrávo. A pak jen hlásím: Užijte si to se mnou!

Klára Křížová
ředitelka marketingu

Myslím, že je to tak půl napůl. Znám hodně lidí, co se furt vymlouvají, že něco nejde a jak se kvůli tomu nedá nic dělat. Nadávají na práci, na vztahy, na to, jak je všechno blbě. Také znám hodně pracovitých lidí, co vědí, že pokud se o něco sami nepokusí, nikdy to samo za nimi nepřijde. Když si budu od začátku myslet, že je to špatné, nikdy to nemůže dopadnout, a samozřejmě naopak. Čím jsem starší, tím víc tomu tak věřím. Patřím do té druhé skupiny, snažím se myslet pozitivně, i když je problém, přece vždy existuje nějaké řešení. Když něco chci nebo si něco přeji, snažím se, aby to dopadlo dobře. Obecně na Čechy to ale neumím vyjádřit, podle mě je to hodně individuální.


Jaký je váš názor? Jsme opravdu tak „smutní“, upjatí a negativní, jak nás občas vidí cizinci, nebo nám křivdí? A jak vůbec vnímáte samy sebe, milé dámy? Co vaše rodina a příbuzní? Smějete se často, nebo spíš nadáváte na všechno okolo? Napište mi o tom a podělte se o své názory a postoje k českému naturelu

Své příspěvky můžete zasílat už teď na e-mail:redakce@ zena-in.cz

Autorka nejlepšího příspěvku tentokrát získá knihu Jany Abelson Tržilové VZPOMÍNKY OBYČEJNÉ ŽENY aneb Hledání toho pravého a čisticí pleťové mléko značky Nivea Visage.

vzpominky

Reklama