Oslovili jsme pražskou potravinovou banku, abychom mohli akci uspořádat v její kuchyni. Také jsme byli rádi, že se akce účastnily ženy, kterým právě tyto jednoduché recepty přišly vhod. Ženy v nouzi, které jsou matkami a spolupracují s potravinovými bankami, často vařit neumí a byly rády, že se mohly něčemu přiučit.


Vaření tedy probíhalo v potravinové bance v Praze za účasti klientek, jež tato organizace pozvala. Spolu s blogerkou Elly jsme ženám ukázali, jak vařit zdravě a jednoduše chutné teplé jídlo, pro které nepotřebují mnoho ingrediencí.

Partnerem akce byla značka Bonduelle – vařili jsme s jejich produkty, jak mraženými, tak v konzervě. Ženy byly nadšené, všechny recepty slavily úspěch. Recepty jsme ženám rozdali ve vytištěné podobě, aby si je mohly doma vařit. Také od nás a od značky Bonduelle získaly krásné dárky, potěšily je výrobky, které pak mohly hned doma vyzkoušet při přípravě vyzkoušených receptů.

Bylo hezké vidět, jak účastnicím akce hotové recepty chutnaly a jak se podivovaly nad tím, že jsou vlastně snadné a že to není žádná věda uvařit takové jednoduché a vydatné jídlo.

Vyzkoušeli jsme tyto recepty:

Národní potravinové banky jsou neziskové organizace, které shromažďují potraviny a distribuují je odběratelským charitativním a dobročinným organizacím. Skrze ně se potraviny dostávají ke koncovým klientům – dětem, seniorům, samoživitelkám, postiženým, lidem bez domova a v nouzi.Jsme rádi, že jsme mohli zorganizovat tuto krásnou akci a pomoci tak ženám s vařením jednoduchých jídel. Děkujeme za spolupráci paní PhDr. Věře Doušové, předsedkyni Potravinové banky Praha, se kterou jsme vše domluvili a ona nám pomohla s realizací. Také děkujeme společnosti Bonduelle, že se stala partnerem naší charitativní akce.

Potravinová banka Praha byla založena v roce 2009 a je součástí České federace potravinových bank. V současné době je největší bankou v ČR. Má 150 odběratelských organizací, mezi nimi jsou např. Naděje, Charita, Armáda spásy, Červený kříž, Diakonie, Klokánek, Nízkoprahová centra, Azylové domy, Romodromy, Sluneční domov, Magdaléna, Středisko křesťanské pomoci a desítky dalších. V roce 2017 bylo těmto organizacím předistribuováno 1 100 tun, což je přes 90 tun měsíčně. Pokud nám chcete pomoci, můžete nám poslat finanční příspěvek na účet: 2800054049/2010,nebo se zapojit jako dobrovolník v našich skladech na adrese Zdiby Přemyšlení, U Továrny 1.

Více informací naleznete zde.

Podívejte se na fotografie, jak se nám akce povedla!

Reklama