Bakterie, plísně a další mikroorganismy jsou důvodem, proč můžete i po vyprání z prádla cítit lehký zápach a zároveň mohou být příčinou různých chorob. Proto jsme v rámci našeho tématu praní uvítali testování novinky Sanytol dezinfekce na prádlo. Do testování se zapojila naše redakce, čtenářky (nyní probíhá vyhodnocení a rozesílka testovacích balíčků) a také spřátelené bloggerky.
5bdc1eb264a19obrazek.jpg

Jak naše testování v redakci dopadlo?

Klára Křížová
To, že mi „lehce zapáchá“ pračka řeším docela často, zejména letos v létě, jak bylo vedro, myslím, že voda, která vždy v pračce v malém množství zbyla, tvořila tento lehký zápach. Nebylo to nic dramatického, ale bylo to trochu cítit. Také peru často sportovní oblečení nasáklé potem a vždy si říkám, jestli nízká teplota vody a prášek zbaví oblečení rozkládajících se bakterií. Proto jsem uvítala novinku Sanytol dezinfekce na prádlo. Přiznám se, že od té doby, co ji testuji, ji dávám do každého praní. Na povlečení, běžné prádlo, i na to sportovní. Baví mě, že mi to dává jistotu, že jsou všechny bakterie, viry a plísně pryč. Sanytol dezinfekce na prádlo je bez výrazné vůně, neobsahuje chlór, nemá vliv na barvy prádla. Za mne má takový přípravek jedničku. Pračka navíc nezavání, takže jsem nadšená.


5bdc1e8f9492fobrazek.jpgŽaneta Podlahová
Jsem mladá „žena v domácnosti“, která se má ještě co učit a o dezinfekci na prádlo jsem slyšela poprvé. Proto jsem Sanytol s radostí otestovala. Musím říct, že prádlo bylo nádherně svěží, lehce provoněné, žádná nepříjemná vtíravá vůně. Dezinfekci jsem zkoušela na bílé prádlo při kratším programu na 40°C a zdálo se mi, že bylo i o něco bělejší, žádné skvrny, vše nádherně čisté. Nejvíce mě ale na přípravku zaujalo to, že odstraňuje 99,9 % bakterií, virů a plísní, je bez chlóru a lze ho použít na všechny typy textílií při všech teplotách. Myslím, že jsem si našla svůj oblíbený prací produkt a rozhodně doporučuji vyzkoušet!

Jitka Turková
Jsem ráda, že jsem Sanytol dezinfekci na prádlo testovala, protože mám doma psa a často peru deky a pelíšek. Je pro mne zajímavou informací, že se při praní zničí bakterie, viry a plíseň a hlavně, že se textilie zbaví zápachu. Myslím, že je použití dezinfekce také super na praní utěrek, ručníků a hadrů na podlahu, které jsou často zavlhlé a zavánějí.

Lukáš Kučera

5be0012a6b97620181103-184212.jpgMáme doma dva malé školáky, kteří toho ušpiní docela dost. Dohromady vypereme určitě tak čtyři plné pračky týdně, do toho ještě ručníky, povlečení a třeba utěrky z kuchyně. Pračky i prášky jsou dnes daleko účinnější než kdysi, ale určité typy plísní a bakterií se odstraní jen teplotou nad 60°C a vyšší, což ale dlouho nevydrží většina typů dnešních materiálů a barvy. Proto jsem k prádlu začal přidávat Sanytol jako dezinfekci ke každému druhému praní. Nejen kvůli již zmíněným baktericidním a fungicidním vlastnostem, ale prádlo i pračka se tak zbaví pachů, které některé prádlo i po vyprání stále zadržuje. Fajn je, že prádlo neztrácí barvu a po vyprání jemně svěže voní, nesmrdí chlórem a po uschnutí má vůni neutrální. U nás tradičně nejčastěji řešíme skvrny od jídla na oblečení dětí, mastné fleky na utěrkách a skvrny od krve, která se dětem spouští z nosu pravidelně. Jakmile se prádlo nenamočí hned, nebo na to přijdeme pozdě, většinou už fleky nikdy úplně nezmizely, zvlášť z bílého prádla, kde zůstaly mapy. S odstraňovačem skvrn Sanytol špína i fleky povolily napoprvé a prádlo je zároveň zbavené většiny plísní a bakterií, a to i při běžné teplotě 40°C, což šetří energie i prádlo.

Nový prostředek Sanytol dezinfekce na prádlo

  • Odstraní příčinu zápachu
  • Odstraňuje 99,9% bakterií, virů a plísní
  • Zanechává svěží vůni

Bakterie a plísně vyskytující se v prádle a oblečení jsou zdrojem zápachu a mohou přenášet nemoci nebo způsobit podráždění kůže. SANYTOL dezinfekce na prádlo ničí bakterie, plísně, viry při všech teplotách.

Na jaké textilie je Sanytol vhodný?
Je ideální pro sportovní oblečení, spodní prádlo, bytový textil (hadry na podlahu, utěrky, ručníky atd.), textil, který se dostává do kontaktu se zvířaty, ložní prádlo pacientů apod. Doporučuje se také přidávat k praní v případech infekce nebo během epidemie (chřipka, gastroenteritida…).

Jak funguje?
Zahubí 99,9 % mikrobů, bakterií a plísní. Pere a dezinfikuje dokonce i při 30°C a to všechny textilie, jak bílé, tak barevné. O barvu se bát nemusíte, neobsahuje chlór a neodbarvuje textilie. Proto zůstanou vaše barvy stejně výrazné jako před praním. Můžete jej používat pro praní v pračce stejně, jako pro ruční praní. Sanytol dezinfekce na prádlo je navíc hypoalergenní, proto je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou a je dermatologicky testován.
5bdc1e772cd19obrazek.jpg

Doporučení: Biocidní přípravek používejte bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Více informací a cenné rady k hygieně i k praní naleznete na SANYTOL.CZ5bdc1e56832d4obrazek.jpg

Podívejte se na video, proč vyzkoušet a použít nový Sanytol dezinfekci na prádlo: