Některé domácí práce děláme častěji, určitě vytíráme nebo vysáváme několikrát do týdne, podle potřeby. Čas od času ale přijdou na řadu koberce nebo interiér auta. Proto jsme byli rádi, když se k nám dostal super pomocník v podobě výkonného tepovače Kärcher 5.100, který nejen skvěle tepuje, ale také zastane práci jako klasický a kvalitní vysavač.

Zajímalo nás, jak se s ním pracuje a zároveň jsme se chtěli inspirovat pro předvánoční úklid. Mít doma takového pomocníka je totiž pro velké úklidy výhra. A o tom jsme se přesvědčili při testování.
5dd29ad55c300obrazek.pngTepovač Kärcher 5.100 za naší redakci testovala Klára Křížová a Věra Forejtová. Obě měly pomocníky doma 4 týdny a měly tak dostatek času na vyzkoušení. Jak s ním byly spokojené? Přečtěte si recenzi Kláry:

Klára Křížová

Vždycky jsem si představovala, že tepovače jsou rozměrné přístroje. Kärcher, tepovač SE 5.100 mě mile překvapil svými rozměry a kompaktností. Velikost je tak akorát, dovnitř čističe se pohodlně vejdou dvě nádoby, pokud chcete tepovat. Do jedné nalijete teplou vodu s čisticím přípravkem a ve druhé se shromažďuje špinavá voda, kterou tepovač vysaje zpět z tepovalého koberce nebo potahu.
5dd29c552c623obrazek.png

Ovládání je docela snadné. Buď tepujete nebo vysáváte nečistoty jako s klasickým vysavačem. Na obě činnosti máte speciální nástavce a příslušenství. Libí se mi, že při tepování je speciální hubice šikovně nasazená a díky speciálním pojistkám a těsnění neuniká nikde žádná voda. To, co do tkaniny či koberce nebo na podlahu pod tlakem vstříknete, je během okamžiku zase vysáté zpět. A podle míry zašpinění vody, kterou vysáváte, vidíte, jak moc byly materiály, které čistíte znečištěné. Pokud chcete jen vysávat nečistoty a netepovat, stačí nádoby vyjmout ven a nasadit do tepovače papírový sáček, kde se vysáté nečistoty a prach zachytí.
5dd29cfe89983obrazek.png

Překvapila mne síla výkonu. Tepování i vysávání probíhalo velmi dobře, protože nemám koberce, testovala jsem tepování na potazích křesel. Byly docela znečištěné, zašpiněné dlouhodobým používáním a také na nich byly zbytky od různých vylitých nápojů. Po tepování, které probíhalo opravdu do hloubky a vyschnutí vypadaly zas jaké nové a čisté. Myslím, že tepovač SE 5.100 Kärcher ocení všichni s větší domácností a rozhodně ti, kdo mají někde doma položené koberce. Líbí se mi jeho více funkčnost: tepuje, vytírá tvrdé povrchy a vysává jako klasický vysavač. Mohu ho určitě doporučit.5dd29c2b3a48fobrazek.png

Co jsme testovali? Jaký je vícefunkční tepovač Kärcher SE 5.100?

Bezchybného a maximálně hygienického čištění až do hloubky vlákna dosáhnete s pomocí čističe Kärcher SE 5.100, který je vhodný na tvrdé podlahy i koberce. Poradí si při generálním úklidu, ale i při běžném úklidu koberců, čalouněného nábytku, autosedaček nebo při čištění matrací. Přístroj je unikátní v tom, že kombinuje motor s velkým sacím výkonem, odpadovou nádobu a nádobu na čistou vodu, do které můžete přidat čisticí prostředek. Díky tomu efektivně odstraňuje a rozpouští i velmi odolnou špínu. Zašlapané koberce, skvrny od jídla či nečistoty od zvířat už nemusíte předem namáčet speciálními prostředky ani je odstraňovat ručně. Tepovač v jediném kroku znečištěné místo ošetří čisticím prostředkem, mechanicky silným proudem vody špínu uvolní a ihned ji nasaje do odpadové nádobky. Tato metoda čištění koberců je v porovnání s jinými způsoby maximálně účinná. Čistému povrchu se okamžitě vrací původní textur a a oživují se barvy. Mastnota, nečistoty a pachy jsou důkladně odstraněny a koberec zůstane příjemně provoněný. Výhody tepovače ocení ve velkém i alergici. Ve spojení se speciálními čisticími prostředky Kärcher, se tepovač SE 5.100 postará o důkladnou a hloubkovou čistotu.
5dd29c13dcd95obrazek.png
Nástavec na tvrdé plochy zajistí čistotu bez šmouh na podlahách z přírodního kamene, dlaždic, linolea a umělé hmoty. To ale ještě nejsme u konce. Tepovač můžete použít i jako plně funkční vysavač. Při vysáváním suchých nečistot vyjmete obě nádrže, jak na čistou, tak i na špinavou vodu, nasadíte filtrační sáček a hubici pro mokré/suché vysávání. Vysát můžete i mokré nečistoty. K tomu slouží nádoba na znečištěnou vodu. Jakmile se naplní, přístroj se automaticky vypne. Oceníte rovněž jeho snadnou obsluhu i způsob vyjmutí odpadové nádoby, kdy se vůbec nedostanete do přímého kontaktu s nečistotami.

Podívejte se na video

Více inspirace najdete na stránkách www.karcher.cz ZDE
5dd29c7563eedobrazek.png

Čtěte také:
 
 

Reklama