Sequence

Sequence je hra, která možná nejprve svým složením trochu člověka odradí. Vypadá totiž složitě. Zdání ale klame, protože pravidla jsou stručně a výstižně napsaná. Nejprve jsme hru začaly hrát v redakci, ale postupem času skončila u mě. Teď ji vozím k rodičům a hraje ji celá rodina. Hra mi hned ze začátku asociovala piškvorky. Jenže potom jsem zjistila, že jde o mnohem zábavnější variantu. Jsou to takové piškvorky s pokrem, protože cílem hry je tajit pravý úmysl a ostatní spoluhráče klamat. Poker face je nutností, takže kdo hrál tuto hazardní hru, jistě bude mít výhodu. Hru připravíte tak, že zamícháte balíček karet a rozdáte každému ze soupeřů. Úkol je podobný jako v piškorkách, nesmíte žetony přerušit své dvě řady. Žetony dostanete na hrací plochu tak, že zahrajete kartu ze získaného balíčku, díky ní potom můžete zahrát žeton. Potom ve hře hrají důležitou roli karty spodků, které můžete využít jako žolíka a svůj žeton tak položit na libovolné místo podle plánu. Vtip je v tom, že nikdy nevíte, kdo zrovna žolíka má! Hra je opravdu velmi zábavná a věřte, že budete napnutí od začátku do konce.

1000.jpgDino, 699 Kč

Přemyslovci

Přemyslovci jsou jedním z nejoblíbenějších a nejkontroverznějších rodů českého království. A každý Čech k nim má určitě svůj vztah. Firma Dino se rozhodla věnovat jim vlastní hru, při které si užijí zábavu děti i dospělí. Skvělé je, že nejde jen o bezduché házení kostkou a postupování vpřed, ale člověk se i něco nového naučí, popřípadě si opráší již získané znalosti. Kromě důležitých letopočtů, jako je třeba rok 929, se hráč dozví i zajímavosti o Anně Přemyslovně, svaté Zdislavě a dalších. Hra je částečně založená na vědomostních otázkách (super je výběr ze třech možných odpovědí) a částečně i na štěstí. Když totiž hráč stoupne na určité políčko, znamená to návrat o pěkných pár centimetrů zpět. Některé otázky jsou jednoduché, některé trochu těžší, takže jsem občas uvítala výběr z možností a, b a c. Hru je nicméně dobré hrát až s dětmi, které ve škole Přemyslovce už probraly, protože jinak se nebudou moc chytat.

613171-02-z1.jpgDino, 329 Kč

Kostky jsou (s)vrženy

Kostky jsou vrženy je rychlá a zábavná hra s kostkami, kterou pochopí i menší děti. Pravidla jsou úplně jednoduchá. Jde pouze o to spojit šest různých čísel či barev do jedné řady. Hráč, kterému se podaří spojit horizontálně, vertikálně nebo úhlopříčně 6 kostiček v přímé lince na své herní tabulce, vyhrává. Hra je vlastně celkem o náhodě, ale to se dá u hry s kostkami čekat. Zkrátka musíte mít štěstí na to, co vám padne. Ale samozřejmě musíte trochu i taktizovat a strategicky přemýšlet. Podobně jako třeba u vrhcábů.
 
Hru jsem hrála se synovci, kterým je 10 a 12, a moc je bavila. Pak jsem ji hrála i s dospělými, a i tehdy jsme si užili spousty zábavy. Hra má navíc malé balení, takže si ji snadno můžete zabalit s sebou třeba pod stan nebo na dovolenou a zahrát si během letních večerů s přáteli či rodinou. Je rychlá a snadno pochopitelná, takže není třeba vysvětlovat zdlouhavě pravidla.

631618-01-z1.jpgDino, 449 Kč

Reklama