Mnoho z nás má problém s tím, aby se pětkrát za den najedlo a aby byly tyto porce střídmé. Vlivem vytíženosti jíme nepravidelně, opomíjíme snídani a největší porce si dopřejeme až večer. Což neprospívá trávení a řadě dalším věcem jako je například špatný přísun energie a ukládání tuků.
5c62a8ff6bf1dobrazek.pngJak z toho ven? Rozhodly jsme se v redakci, že vyzkoušíme přírodní řešení těchto problémů. Budeme dbát na to, aby naše strava byla vyvážená a pravidelná. Také doplníme pitný režim speciální kúrou pro zdravější zažívání. 

Klára Křížová spolu se Žanetou Podlahovou budou nyní 3 týdny testovat tradiční minerální vodu Mlýnský pramen pro zlepšení zažívání. Jaké jsou jejich důvody?

5c62a92e1a38cobrazek.pngKlára Křížová

Před rokem jsem řešila nepříjemný zdravotní problém, který vyústil v časté návštěvy lékaře a původcem potíži byl právě nezdravý jídelníček. Mám tedy k problémům spojených s trávením velký respekt a od té doby si dávám na řadu věcí pozor, i když jsem nyní zdravá. Občas mne ale trápí bolesti břicha, a i když sportuji a hýbu se, myslím, že by mé vyprazdňování mohlo být pravidelnější. Píšu to bez obalu, protože vím, že tyto problémy trápí řadu z našich čtenářek. Proto jsem se rozhodla jít do třítýdenního testu s pitnou kúrou minerálky Mlýnský pramen. Líbí se mi, že se jedná o přírodní produkt, že díky kúře donutím víc dbát na pitný režim a doufám, že tato kúra zabere a mé potíže vymizí.

Žaneta Podlahová

Již od útlého věku mě trápí bolesti břicha – časté křeče a nadýmání. Před pár měsíci mi byla zjištěna histaminová intolerance. Nechtějte, abych vám tu vypsala, které potraviny nemůžu a co vše tuto nemoc způsobuje. Jedno je však jisté, dostala jsem odpověď na mojí celoživotní otázku a to, proč mě stále bolí břicho. Od tohoto zjištění jsem nasadila přísnou dietu, kterou jsem držela necelé dva měsíce. Jelikož jsem velmi štíhlé postavy, tak jsem se striktní dietou musela po 2 měsících skončit, jelikož jsem se doslova ztrácela před očima. Ze svého jídelníčku jsem vynechala nejvíce rizikové potraviny a pobírám prášky od doktora. Výsledek je takový, že mě břicho trápí neustále, ale to i v době striktní diety. Možná je to už psychosomatické, možná je příčina ještě někde jinde. A proto se nebráním vyzkoušet vše a ráda se zúčastním testování s Mlýnským pramenem.

Co nás čeká? Pitná kúra jako v lázních:

Každý den po dobu tří týdnů cca 200 ml velmi silně mineralizované vody z karlovarského Mlýnského pramene 20–40 minut před hlavními jídly.
5c62a94c4a27fobrazek.png

MLÝNSKÝ PRAMEN – pitná kúra pro vaše zažívání

Mlýnský pramen je tradiční minerální voda – výtěžek z přírodního léčivého zdroje z Karlových Varů. Jedná se o velmi silně mineralizovanou vodu bohatou na fluoridy a kyselinu křemičitou.

Karlovarské lázeňské prameny se tradičně používají k pitným kúrám v případě obtíží s trávicím traktem, zejména se žaludkem, žlučníkem, slinivkou břišní, játry, dvanáctníkem a tenkým i tlustým střevem. Indikovány jsou také na choroby látkové výměny mimo jiné i na diabetes mellitus.

Lahev pro Mlýnský pramen vytvořil designér Marek Mikovec, který za design lahve Aquila Fruttimo dokonce v roce 2015 získal ocenění za nejkrásnější lahev světa.

Mlýnský pramen je k dostání jak v běžné maloobchodní síti, tak i v lékárnách.

Doporučená cena: 34,90 Kč. Více informací naleznete zde.

Problémy se zažíváním má dnes velké množství lidí a možné řešení čistě přírodní cestou nás zajímá, těšte se na naše články z testování, jsme zvědavé na výsledek.


 

Reklama