Tradiční česká firma ETA uvedla na trh nové vylepšené kuchyňské roboty a my se rozhodly si je trochu vyzkoušet a nastěhovat si je na pár týdnů domů. Naše postřehy a zkušenosti si budete samozřejmě moci přečíst na našich stránkách.

Po kuchyňském robotu jsme s manželem už hezkou chvíli pokukovali, ale nedokázali se rozhodnout, jaký model si vybrat. Alfa omegou bylo pro nás příslušenství. Já hlasovala pro základní vybavení, manžel byl větší megaloman. Vaříme doma totiž oba – já volím rychlé jednodušší pokrmy, on se pouští do sofistikovanějších receptů.

Oba jsme se shodli na tom, že náš budoucí robot musí mít kvalitní výkonný motor, a to ETA Gratus MAX splňuje bez výjimky.

Eta Gratus Max

Robot se uhnízdil v naší kuchyni a zatím ho lehce okukujeme. Na první pohled se nám líbí objemná nerezová mísa. A já oceňuji, že všechny nástavce se dají mýt v myčce… Jak praktické. Děsila jsem se výměny nástavců, ale zybtečně. Jde to jako po másle.

Zatím se vzájemně seznamujeme. Zkoušeli jsme ušlehat krém, umíchat těsto na housky a kynuté těsto na české buchty. Větší experimenty nás teprve čekají, ale rozhodně vyzkoušíme vše.

Na co se těšíme?

Jiří: „Rozhodně se těším na to, že vyzkouším mlýnek na maso a připravíme si domácí klobásy. Domácí robot totiž obsahuje i trubičku na narážení střívek.“

Vendula: „Nikdy jsem nezkoušela péct chleba. Několik darovaných kvásků mi umřelo v lednici, ale nevzdám to. Trošku mě od toho také odrazovalo hnětení. Teď bude příležitost to zkusit.“  

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX umí doslova zázraky - mixovat, hňést, šlehat, mísit, strouhat, mlít i plnit uzeniny. Překvapí vás výkonným motorem 1200 W a bohatým příslušenstvím, vč. mlýnku na maso, na mák, skleněného mixéru a struhadel. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let. Více se dozvíte na stránkách eta.cz.

Co všechno dokáže kuchyňský robot ETA Gratus? Přečtěte si naše testování.

Reklama