5b05431bbccbbobrazek.pngMonopoly Junior Electronic Banking hravou formou seznamují děti s počítáním, se základy podnikání, s povědomím o nájmech nemovitostí. Také je učí první finanční gramotnosti, rozvíjí jejich fantazii a dává konkrétní obrysy jejich představivosti, jak to chodí ve světě peněz, které potřebujeme k životu. Nutí děti k přemýšlení o výhodnosti investic, zda mají koupit danou budovu, nebo ne. Také se seznamují s významem pojmů jako je koupě, pronájem, prodej.

Hra je určena pro dva až čtyři hráče ve věku od pěti let. Nezapomeňte si nachystat dvě tužkové baterie (AAA), ty nejsou součástí balení, abyste mohli zapojit svůj e-banking systém.
Namísto klasických firurek, které posouváte po herní desce, si hráči mohou vybrat sympatické postavičky - pejska Scottie, kočičku Hazel nebo Lodičku a Autíčko. Pokud hrajete s menšími dětmi, je dobré jim s hrou pomoci, aby si ji dobře zažily.

5b053394085afobrazek.png

Jak hráči postupují po jednotlivých polích dle toho, jak jim padne kostka, mohou nakupovat různé nemovitosti a atrakce jako například vodní svět, zmrzlinový stánek, horská dráha. Vše je třeba dobře spočítat, proto se děti učí obsluhovat „banku“, díky které se účtují početní operace. Určitě do bankovní jednotky vložte tužkové baterie – budete potřebovat dvě, aby vám banka fungovala. Ta navíc vydává zajímavé zvuky, které doprovázejí jednotlivé aktivity.

5b05340803918obrazek.png

Děti se učí při hře zacházet i s platební kartou a musí hospodařit s kreditem, který aktuálně na kartě má. Kartu vlastní každý z hráčů, má stejný obrázek jako herní figurka každého hráče. Na začátku hry je na každé bankovní kartě 18 jednotek. Dětem se líbí, když je nějak pojmenujete – korunky, penízky, zlaťáčky…
Pokud hráč vlastní nemovitost či atrakce, označí si je žetonkem, který je stejný jako jeho figurka. Nesmíme zapomenout na speciální políčka na herním plánu a na kartičky „Šance“, které dokážou hru udělat zábavnou, napínavou a úsměvnou. Navíc dokážou hru někam posunout, zvrátit dosavadní výsledky.
5b05430c9a287obrazek.png

Cílem hry, jako v každé jiné hře Monopoly, je stát se nejbohatším hráčem. Hra končí, pokud jeden z hráčů zbankrotuje (dostane se do mínusu, nemá co prodat a platit za nájem nemovitostí.)
Testovala jsem tuto hru s dcerou, které je pět let, už umí trochu počítat, což vidím jako výhodu. Ví, kolik hodila kostkou, kolik políček má postoupit. Postupně se naučila ovládání „banky“, chtěla být „důležitou bankéřkou“, hra ji moc bavila. Hráli jsme ji ve třech i ve čtyřech hráčích. Myslím, že nové Monopoly Junior Electronic Banking jsou vhodnou a zábavnou hrou, kterou mohu doporučit.
5b054331e545fobrazek.png

O hře

Oblíbená hra v novém provedení Monopoly Junior Electronic Banking přináší dětem moderní bankovní zážitek. Peníze jsou zde nahrazeny jednotkou elektronického bankovnictví a bankovními kartami. Karty používáte pro nákup nemovitostí, placení nájemného a shromažďování peněz.


Ve hře naleznete 4 oblíbené žetony: Little Hazel, Little Scottie, Toy Car a Toy Boat. Vaše žetony se posouvají po herním plánu a vy máte možnost nakupovat atrakce a budovy, jako je zmrzlinový palác, hračkárna nebo skate park. Při nakupování si užijete spoustu zábavy, nechybí ani umisťování cedulí „Prodáno“ u vámi koupené nemovitosti. Cílem je stát se vítězem a nejbohatším hráčem. Monopoly Junior Electronic Banking jsou pro děti od 5 let.

5b05344f1a076obrazek.png

Přečtěte si i jiné naše recenze:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama