5f23cfc216040obrazek.png
Tofu dnes zařazují do jídelníčku často také sportovci a všichni ti, co se snaží zhubnout a žít zdravěji. Je dobrým zdrojem rostlinných bílkovin a obsahuje téměř stejné množství kalorií jako drůbeží maso. Variant, jak tofu v kuchyni použít, je nepřeberné množství: lze ho přidat do různých zeleninových pokrmů, na výrobu pomazánek nebo i jako součást krému do veganských zákusků. Značka Lunter dokonce vyrábí tofu vhodné na grilování, takže pochutnat si na něm může i skutečný gurmán. 

Jak prospívají výrobky z tofu lidskému zdraví?

  • chrání a zlepšují stav kardiovaskulárního systému
  • snižují cholesterol
  • jsou vhodné pro lidi, kteří mají problémy s trávením mléčných výrobků
  • působí preventivně před vznikem některých druhů rakoviny
  • jsou vynikajícím zdrojem kvalitních bílkovin
  • působí příznivě proti osteoporóze

Redakční test: Tofu na gril Sweet Chilli a Tofu na gril Tymián a rostlinné pomazánky Lunter
5f23d026bf87dobrazek.png
Tofu má v kuchyni dvě výhody. Za prvé je jeho příprava snadná, rychlá a dobře s ním dokáže pracovat i úplný amatér a za druhé tofu dobře přejímá chuť koření, omáček i marinád, takže možností, jak jej připravit je opravdu mnoho.

My jsme v redakci testovali Tofu na gril ve dvou variantách a rostlinné pomazánky ve čtyřech variantách. Jak to dopadlo?

Vendula K., zástupce šéfredaktora
Do testování jsem se tentokrát moc nehrnula, ale řekla jsem si, že překvapím manžela, ten s výrobky Lunter jistě něco vymyslí. On je ten, kdo v naší domácnosti vládne kuchyni. Spokojeně a rád. Jiné domácí práce mu nevoní. A vařit naopak umí naprosto skvěle. Tofu výrobky občas koupím, nejsou pro nás úplnou novinkou, sama z nich nevařím, ale manžel je nejčastěji přidává do asijských receptů. Do testování se pustil hned první večer a udělal k večeři grilované tofu se zeleninou a olivovým olejem. Pro sebe ostřejší verzi sweet chilli a pro mne s tymiánem. Chutnalo nám oběma moc a dokonce nám ujídaly i děti. V menších dávkách, a pokud to není každý den, je mohou klidně i ony. Alespoň tak jsem si to nastudovala. V průběhu dnů jsem zkoušeli k snídani i pomazánky. Nejvíc zabodovala česneková, ta zmizela jako první... Přiznávám, že celé testování bylo příjemné překvapení a obměna jídelníčku se mi líbila a hlavně chutnala. Příznivá cena a vysoká kvalita jsou další body navíc.
5f23cf9beaa1aobrazek.png

Lukáš K., produkce
Tofu a výrobky z něj znám už mnoho let, doma jsme prošli veganským obdobím, takže tofu jsme znali na mnoho způsobů. Aktuálně jej připravujeme tak, že kostku nakrájíme na plátky, osmahneme na oleji, ochutíme sojovkou a přidáme třeba k zelenině a rýži. Ochucené Tofu na gril byla pro nás novinka. O víkendu jsme grilovali, rozhodli jsem se použít tofu do dvou připravených salátů. Varianta Sweet Chilli má opravdu grády a je vhodné pro milovníky opravdu pálivých jídel. Tofu na Gril s tymiánem jsme přidali do mísy s frisé salátem, rajčátky, olivami a vše jsem zakápli zředěnou sojovou omáčkou. Tato varianta velmi chutná i dětem.
IMG-20200724-WA0004.jpg

Pomazánky Lunter nás velmi mile překvapily. Máme vyzkoušeno vícero značek a chutí rostlinných pomazánek, ne vždy nám ale jejich chuť vyhovovala. Testované pomazánky od Lunteru nám chutnaly opravdu všechny. Škvarková pomazánka i Krémová pomazánka s česnekem mají obě velmi jemnou a vyrovnanou chuť. Krémová pomazánka s kapií obsahuje kousky papriky a chuť skvěle doplňuje bagetku a salát. Pomazánky od Lunter rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Klára K., marketing
Mám moc ráda společné stolování, můj muž je totiž velmi dobrý kuchař a vždy připraví skvělé jídlo. Teď v létě mám i já chuť odlehčit si jídelníček, zvlášť když je horko. Tofu jsem neznala, byla jsem docela zvědavá, protože některým lidem kolem mě vyloženě chutná a někomu zase vůbec. Protože jsme v práci zrovna grilovali, dali jsme celé tofu na pár minut propéct společně se zeleninou. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená, jak jemnou a lehkou konzistenci má a jak snadno se připravuje.
obrazek.png

Pomazánky jsem si mazala postupně na večeři na chleba nebo na ciabattu k obědu se salátem. Nikdy bych neřekla, že můžou rostlinné pomazánky chutnat lépe než ty z tvarohu. Varianta s česnekem nebo škvarky bude chutnat i maso-jedlíkům, krémová s kapií i mexická byly ovšem taky moc dobré. Doporučuji ochutnat!

5e5cff6e88a33obrazek.png

Více na LUNTER.COM
5f23cfaa9ed08obrazek.png

Čtěte také:

Reklama