Jak naše testování dopadlo?

Klára Křížová

Testování lepidel jsem uvítala, ulomila se mi část keramické rybky, kterou jsem si přivezla z ostrova Džerba, bohužel bez úhony nepřežila cestu v kufru a ulomil se jí cíp ploutve. Dále jsem potřebovala slepit kožený lem ucha kabelky, kterou díky tomu nechtěla nosit a bála jsem se, že se lem ještě více utrhne. Pak jsem lepidla využila ještě na přilepení fotek do rámečku, který si chci pověsit na zeď.
Přečetla jsem si, na co jednotlivá lepidla jdou použít, vybrala jsem to správné a pustila jsem do lepení. Slepila jsem bez problémů všechno a největší radost mi udělala kabelka. Lem byl pružný a měla jsem strach, že se dobře neslepí a že jeho část nebude dobře držet. Velmi mile mne překvapilo, jak lepidlo Pattex Chemoprén Obuv  pěkně přilnulo k oběma lepeným plochám z kůže a hned, během chvíle vše hezky drželo, nemusela jsem ucho kabelky fixovat.

Za mne tedy mají Pattex Chemoprén pochvalu! Ještě projdu botník, jestli některá z nošených bot nepotřebuje vyspravit – tedy přilepit.

Jaká lepidla jsme měli možnost testovat?

Pattex Chemoprén Univezál se ve vaší domácnosti nikdy neztratí, protože doma i na zahradě je stále potřeba něco opravovat a toto lepidlo je vhodné na lepení široké škály materiálů jako je například dřevo, plasty, guma, kůže, plech sklo, korek, karton. Takže s ním opravíte hračky, jako je domeček pro panenky, rozbitou vázu či hrnek, ale přilepíte s ním i věšáky v předsíni nebo zrcadlo. A pokud máte Pattex Chemoprén Univerzál v plechovce, můžete se pustit i do pokládání lina či lišt.

Pattex Chemoprén Obuv se hodí na lepení a opravování veškeré obuvi. Díky jeho transparentnosti vzniká po zaschnutí lepeného spoje průhledná vrstva a není tedy poznat, kde vaše obuv byla slepována. Což jistě ocení zejména dámy, v jejichž šatnících nesmí chybět krásné lodičky i pánové, kteří si potrpí na kvalitu a nehodlají se vzdát svých pohodlných bot. Lepidlo je vysoce odolné vůči vlhkosti, zároveň zůstává i po zaschnutí stále pružné, tudíž si na své přijdou i sportovci a maminky, jejichž dítka ráda vyráží za dobrodružstvím, ještě když se na trávě třpytí ranní rosa. Pattex Chemoprén Obuv pevně spojuje širokou škálu materiálů, jako je například kov, kůže, guma, korek, ale i například dřevo, měkčené PVC nebo textil.

Pokud oprava vašich věcí vyžaduje opravdu velikou sílu, přináší Pattex i Chemoprén Extrém, který je přímo určený na zvláště pevné lepení kůže, dřeva, gumy, textilií, kovů, překližky a mnoho dalších materiálů vyžadujících velkou pevnost spoje. Snadno s ním slepíte například pásek, ucho ke kabelce či madlo od lednice.

Pattex Chemoprén Transparent je vhodný pro lepení a slepování věcí, u kterých vyžadujete neviditelný spoj, který jistě oceníte i při slepování průhledných či průsvitných materiálů jako je sklo, plexisklo nebo textil. Pattex Chemoprén Transparent můžete však využít i na lepení dřeva, kovu, gumy, kůže, plsti nebo měkčeného PVC. S tímto lepidlem tak zachráníte mnoho dětských hraček, jako jsou například prstýnky s kamínky, ale i babiččiného oblíbeného trpaslíka.

Naše články:

Více druhů Chemoprénu, ale i dalších pomocníků na doma i ven naleznete na www.pattex.cz.

Reklama