Bez-nazvu.jpg

Safírové sklo, titan, hypoalergenní keramika a kožený pásek. To jsou aspekty, díky kterým máte pocit, že v ruce držíte hodinky za několik desítek tisíc. Navíc člověk, který se s moderními technologiemi nesetkává tak často, by možná nepoznal, že se jedná o chytré hodinky. To je totiž věc, která některé jedince od pořízení smart watch odrazovala. Futuristický design zkrátka není pro každého, a tak je skvělé, že už zákazník nemusí v takovém případě váhat. Hodinky stále působí tradičně, klasické se jim ale v rámci využití nemohou rovnat. 

214791787-249851263384983-432339703183284395-n.jpg

Operační systém HarmonyOS běží jako po másle. Na jedno nabití vydrží až pět dní (samozřejmě záleží, jak často hodinky používáte, já jsem je příliš nezatěžovala), nezasekává se a je přehledný. Hodinky jsou voděodolné, mají teplotní senzor a ocení je milovníci sportovních aktivit a zdravého životního stylu. Co se týče dispeje, největší rozdíl oproti ostatním hodinkám, které jsem měla možnost testovat, oceňuji skvělou čitelnost na sluníčku. Ovládání je jednoduché, hodinky mají otočné kolečko, kterým zoomujete aplikace a rolujete nahoru a dolu. To se hodí třeba pro ty z vás, kteří jste si na dotykový display ještě tolik nezvykly. Zběhlí jedinci mohou stejnou funkci vykonávat roztahováním a stahováním prstů po displej. Díky možnosti výběru můžete hodinky koupit třeba i dědečkovi, který jistě ocení právě i tradiční design.

Klasický Huawei hardware je doplněný 2 GB operační paměti a 16 GB uložištěm. To je dost na to, abych si do hodinek mohla stáhnout aplikace, které potřebuji mít. Stáhnout si je lze přes aplikaci Zdraví v telefonu nebo přes wifi, která je přímo v hodinkách.  A ještě zbylo dost místa na hudbu! Do hodinek jsem nestahovala celý svůj archiv, ale pouze dvě skladby, na kterých jsem otestovala repráček. Musím říct, že jsem byla poměrně v šoku, protože hodinky hrají vážně skvěle. Dokonce bych řekla, že snad lépe než můj telefon od konkurenční značky.

214522172-859409081380926-4191010081550810801-n.jpg

Moc se mi líbí aplikace, které monitorují pohyb. Sice ani jeden z pohybů, který je na výběr běžně nedělám (parašutismus, bungee jumping, jóga, aerobic, taekwondo, běh nebo třeba i pouštění draků), ale vyzkoušela jsem podle video tutoriálu ze zajímavosti břišní tanec. Přehled pak můžete sledovat přímo na hodinkách, v rozšířené variantě v aplikaci Huawei Zdraví. Stáhnout si lze i tréningy, díky kterým se můžete ve sportu zdokonalovat a zlepšovat si fyzičku.

Pokud u hodinek oceňujete především dlouhou výdrž, lze zapnout i ultra úsporný režim, díky kterému se hodinky rozsvítí i po čtrnácti dnech. Nabít je můžete přes nabíječku, ale pokud máte v telefonu reverzní systém nabíjení, tak i přes něj. To v případě, že si třeba nabíječku zapomenete. Skvělá kvalita hovorů mě nakonec přesvědčila o tom, že chytré hodinky i pro snadnou ovladatelnost a tradiční design můžete klidně pořídit jako dárek muži ze starší generace.

Hodinky jsou k dispozici na e-shopu Huawei a u všech vašich oblíbených prodejců včetně značkové prodejny Huawei Experience Store v OC Chodov.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Reklama