5be2d37d8e481obrazek.pngDnešní pomocníci, ať je to parní generátor, napařovací žehlička či napařovač, představují moderní systémy, které prádlo kvalitně vyžehlí, díky horké páře zbaví nechtěných bakterií, umí provzdušnit prádlo, ale hlavně své majitelce ušetří čas.

My jsme měli minulý týden na akci spojené s představením těchto novinek od značky Tefal spolu se čtenářkami možnost tyto pomocníky vyzkoušet.
5be2d2d03b0f5obrazek.png

Jak dopadlo naše redakční testování?

Testovali jsme tyto výrobky:

Jaké jsou naše recenze?

Klára Křížová

5be2d2efe2248obrazek.pngŽehlení nepatří mezi domácí práce, které dělám ráda, ale mám ráda vyžehlené prádlo, takže nad tím moc nepřemýšlím, a když se mi nakupí vyprané prádlo, jdu ho vyžehlit. Jsme aktuálně doma ve třech, takže je neustále co prát. Navíc hodně sportujeme, což je další pravidelná hromada funkčního prádla, které peru zvlášť. Když se dám do žehlení, žehlím i ručníky, které jsou zmačkané ze sušičky. Proto mě svět žehlení zajímá – mým kritériem pro výběr žehličky je úspora času – aby mi šlo žehlení od ruky, aby se žehlička dobře držela v ruce a byla lehká a následně i kvalita žehlení byla dobrá. Když to shrnu – rychle a dobře vyžehlit prádlo s žehličkou lehkou a dobře klouzavou. Proto mě doslova nadchnul parní generátor a napařovače, které se snadno vyndají třeba ze šuplíku a během chvíle provzdušní, narovnají oblečení, které potřebuje vzpruhu. Parní generátor, který jsme testovali, má dvojí ochranu před vodním kamenem. V první řadě se jedná o Protect System, který přeměňuje kapky vody v páru. Druhým je sběrač vodního kamene, jenž usnadňuje odstraňování usazenin. Líbí se mi, že parní generátor má ovládací panel Direct Control, který je umístěný přímo na rukojeti žehličky. Dá se snadno navolit jeden ze čtyř programů, což určí kombinaci páry a teploty pro každou látku. Žehlička parního generátoru se dobře drží, je krásně lehká, pára se tvoří v přístroji – v „základně“, kam se dá průběžně dolévat voda. I když je jeho cena vyšší, myslím, že je to skvělý pomocník pro žehlení.

5be2d3116c675obrazek.pngNapařovače jsou pak takovými pomocníky, co jsou „po ruce“, nemusí se složitě vytahovat prkno, celý systém, během chvíle se zahřejí, načerpají páru a mohou pracovat. Sice s nimi nevyžehlíte koš plný prádla, na to nejsou přizpůsobeny, ale několik kousků vypraného prádla, košili, kterou jste měli jednou na sobě, svetr, halenku, lehký top krásně narovnají a provzdušní. Napařovač IXEO je navíc designový kousek! Jeho součástí je vestavěné vertikální třípolohové žehlicí prkno Smart Vertical Board, dokonce ho můžete polohovat, má 3 polohy - vertikální, 30° a horizontální. Žehlicí hlavice napařovače Tefal IXEO váží polovinu hmotnosti tradiční napařovací žehličky. Oceňuji také, že se dá vyndat nádobka na vodu a dobře vyčistit, pokud děláte stejnou chybu jako já – že nevylíváte vodu hned po ukončení žehlení.

Napařovač oděvů Tefal Pro Style Care nabízí patentovanou vertikální oporu s dvojnásobným odstraňováním záhybů. Díky této podpoře zvládnete napařování pohodlně jednou rukou. Dobře se drží a díky speciální napařovací hlavici XL Delta Steam s krásným designem pro úpravu obtížně dostupných částí oblečení dosáhnete vždy dokonalých výsledků. Na rukojeti najdete tlačítka, pomocí kterých lze snadno ovládat nastavení množství páry, je jich celkem pět. Můžete si tak zvolit, jakou sílu páry použijete na jaký druh tkaniny. Myslím, že i tento napařovač se značce Tefal povedl.
 
Žaneta Podlahová

5be2d284d332aobrazek.pngMusím se přiznat, že jsem uklízecí maniak a někdy si přijdu jak pan Monk. Nicméně jsou samozřejmě domácí činnosti, které v oblibě rozhodně nemám. Do této sekce patří mytí nádobí, ale horkým favoritem je i žehlení. A musím to na sebe prásknout… nežehlím. V mé domácnosti žehličku nenajdete, razím pravidlo, že správné vyvěšené mokré prádlo je základem úspěchu, a že žehlení je zkrátka ztráta času. Poslední dobou se však potýkám s tím, že ne vždy se obejdu bez žehličky. Po naší testovací akci s Tefalem jsem se doslova zamilovala do napařovačů. To je vám taková paráda!
 
Nejvíce jsem byla nadšená z napařovače typu Tefal DT8150E0 Acess Steam+. Tahle věcička je opravdu šikovná, líbí se mi, že disponuje dvěma stupni páry a efektivně a rychle krásně narovná prádlo. Jeho výhodu shledávám především v jeho malé velikosti, protože můj pokoj je menších rozměrů a nemá dostatek úložného prostoru. Navíc má dostatečně dlouhý kabel a vyjímatelný zásobník na vodu je také dostačující. Za mě tento produkt boduje na jedničku s hvězdičkou a asi už vím, o co napíšu letos Ježíškovi. :-) Samozřejmě i typy napařovačů Tefal QT1020E0 IXEO a Napařovač Tefal IT8460E0 Pro Style Care jsou naprosto skvělé vychytávky. U typu Tefal QT1020E0 IXEO musím především vyzdvihnout vestavěné třípolohové žehlicí prkno Smart Vertical Board, což dává žehlení zcela jiný směr – kvalitu, komfort. Ale jak jsem již zmínila, preferuji malé přístroje kvůli nedostatečným úložným prostorům.

Žehlicí produkty - parní generátor i napařovací žehlička skvěle vyžehlily prádlo. 5be2d34b4b2dfobrazek.pngCelkově žehlicí systémy hodnotím velmi kladně a trochu mi změnily můj skeptický pohled na žehlení.

Lukáš Kučera


Žehličku a žehlicí prkno nepoužíváme už řadu let, protože žehlení nebylo zrovna vyhledávanou činností v naší domácnosti. Naopak stojící napařovací systém máme doma už poměrně dlouho od jiné značky. S ním žehlíme a napařujeme převážně trička a košile a pravidelně jej používám i vzhledem k mé profesi kostyméra. Proto pro mě byla zkušenost s Tefalem hlavně o srovnání výrobků jiné značky, a zajímalo mě, kam se tyto žehlicí systémy posunuly ve svém vývoji.
5be2d2a64a722obrazek.png
5be2d3334a111obrazek.pngVšechny napařovače od Tefalu vypadaly po vizuální stránce velmi dobře, design se opravdu povedl, takže se nemusíte stydět jej nechat klidně neuklizený v místnosti, na rozdíl třeba od žehlicího prkna. Prémiový napařovací systém TEFAL IXEO QT1020E0 je v podstatě taková žehlička a napařovač v jednom, díky sklopné a nastavitelné žehlicí ploše. Manipulace s ním mi dala trochu zabrat, ale jakmile si prkno a napařovač nastavíte, pak jde již vše velmi snadno. Můj favorit byl TEFAL PRO STYLE CARE IT8460E0, který se velmi dobře ovládal a je dostupný i díky příznivé ceně. Ovládání, manipulace a nastavení na různé druhy oblečení je snadné a zvládne to i naprostý laik. Další skvělá a praktická věc je napařovač do ruky TEFAL ACCESS STEAM+ DT8150E0, který se přesně hodí, když spěcháte a zjistíte, že vaše košile nebo halenka má sklady nebo vlákno potřebuje trochu osvěžit. Má docela slušně velký zásobník na vodu a pára je připravená do jedné minuty od zapnutí.  

A vy se již brzy můžete těšit na reportáž z akce se značkou Tefal.

Náš tip: Testované napařovací žehlička disponuje programem, který zajišťuje unikátní přefiltrování páry, které zabraňuje skvrnám od vodního kamene na prádle nebo na použitých tkaninách.

5be2d91aa50b8obrazek.png

Naše články:

Více informací naleznete zde.

Reklama