Akce kulový blesk přišla i na redakci. S pořádnou dávkou škodolibosti vzpomínám na okamžik, kdy se mě kolegyně nechápavě ptaly, proč se stěhuji v zimě? Boží mlýny melou...

Moje letošní stěhování byl vážně zážitek. Nemyslím si, že bych byl drobný škudlil, jak o mně kdysi Radek napsal v jedněch drbech z porady, ale nechtělo se mi cpát peníze do cizích lidí, tak jsem se rozhodl zvládnout vše svépomocí.

moving

Najali jsme si velké Iveco (to je to největší, co člověk může s béčkovým řidičákem řídit) a vybrali si, jak jinak, ten úplně nejhorší možný den, protože nám prakticky celou cestu sněžilo a silnice byly nepěkně namrzlé.

Všechno jsme museli zvládnout za jediný den (kvůli pronájmu auta), a to ve třech lidech, přičemž jedno z toho byla holka a další z nás – kamarád, který se do téhle šílené akce sám nabídl – byl zrovna po náročné noční směně. Zkrátka naprosto ideální situace! Až se divím, že se všechno obešlo bez větších průšvihů.

Konečná bilance stěhování je poměrně uspokojivá:

  • 3 namožená záda a ruce
  • 1 intenzivní spánková deprivace
  • 1 natlučený zadek po pádu na led s těžkou policí v ruce
  • 1 potlučená police z pádu na led

Když to shrnu, samotné stěhování je vlastně hračka a vůbec nechápu (teď ŽENU-IN trochu prásknu), proč se redakce stěhuje za pomoci firmy. Daleko větší pruda je otravné balení a ještě horší pak následné rozbalování. Je totiž úplně jedno, jaký systém popisování si zvolíte, stejně nakonec nemůžete nic najít a naprosto žasnete, jak se váleček na těsto dostal do krabice se štítkem PC a zubní kartáček k botám.

Ovšem to úplně nejlepší na stěhování je ona posvátná chvíle, kdy umístíte do skříně věci z poslední krabice a konečně začnete naplno a doopravdy bydlet ve svém nové domově. Na tenhle okamžik se moc těšíme a pevně věříme, že do půl roku nastane. Naštěstí máme „bordelmístnost“, kde nerozbalené krabice nepřekáží.

Takže, mé milé kolegyně, moji milí kolegové, přeji vám dnes hodně štěstí při stěhování, minimum natlučených zadnic, a ať vše pečlivě sbalené najdete dřív než já!

Téma dne 28. 2. 2013: Stěhování

Téma bude tentokrát trochu jiné, než jste, milé čtenářky, zvyklé. Částečně bude složené z vašich stěhovacích příběhů a částečně půjde o on-line zpravodajství ze stěhování redakce ŽENY-IN na novou adresu. Celá akce je domluvená tak, že mi vždy některá z kolegyněk pošle po internetu pár fotek a postřehů, tedy pokud se jí podaří někde připojit. V záloze je šéfredaktor Radek, který má internet a foťák v mobilu.

A teď k té vaší části: Posílejte mi historky ze svého stěhování a zaměřte se třeba na následující...

  • Proč jste se stěhovaly?
  • Odkud a kam?
  • Jak to proběhlo?
  • Byly nějaké karamboly?
  • Proběhlo stěhování podle plánu?
  • Co všechno jste po stěhování nenašly?

Příspěvky posílejte na známou emailovou adresu redakce (viz níže), a to ideálně do 15.00 hodin 28. 2. 2013. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem. A protože se redakce stěhuje, necháme se překvapit, jaký dárek to vlastně nakonec bude, tedy co všechno po stěhování opravdu dorazí. Bude to buď nějaká kosmetika, hra, drobná elektronika nebo květina (když nic z toho nenajdeme). Sám jsem zvědavý. Vy se to dozvíte po konci tématu v poslední novince.

Reklama