oxsirka.png

Papír proti oslím rohům

Zmačkané sešity se do školy ani do práce už dávno nenosí. Proto mají sešity Oxford oblé rohy, které se tak snadno nezohýbají. Tuhle šikovnou vlastnost ještě doplňují vysoce odolné lesklé desky a kvalitní sněhobílý papír o vysoké gramáži 90 g/m2, který nepropíjí. Už jen pouhý dotyk je příjemným zážitkem. Počkejte, až po takovém papíře začnete psát! Je to symfonie.

Barvy, se kterými zazáříte v každém předmětu

Sešity Oxford jsou k dostání v mnoha zářivých barvách. Je jen na vašich kreativních studentech, jaké barevné kódy kterému učivu přiřadí. Kromě toho si můžete vybrat z varianty linkovaných sešitů, těch s čistým papírem, nebo s kostičkami na technické předměty (a na piškvorky).

5f4cf13b767cfobrazek.png
Redaktoři Lukáš a Vendula spolu se svými dětmi testovali několik druhů a velikostí školních sešitů Oxford a vy si nyní můžete přečíst jejich hodnocení.

Vendula K., dcera Františka
Sešity Oxford jsem neznala a byly pro mne příjemným překvapením. Jsem nadšená z pevných desek, které něco vydrží. Pevně doufám, že oslí rohy se nám tentokrát vyhnou. Dcera trochu bojuje s úpravou (přiznejme si, že spíš já a paní učitelka dbáme na úpravu, dceři je to šuma fuk...), a proto mi přijdou praktické pravé i levé okraje, třeba je toto ta správná cesta. Další věc, kterou řešíme, je propíjení, dcera docela tlačí na pero, sešity Oxford mají vyšší gramáž papíru a jde to znát a myslím, že to je další kladný bod pro tento výrobek. Líbí se mi na nich i různá barevná provedení a dokážu si představit, že každá barva nám bude sloužit pro jeden předmět a orientace v sešitech bude o to snadnější.
Sortiment sešitů je široký, vybírat můžete mezi linkami, čtverečky nebo bez potisku a třech formátech k tomu. Jen co dostaneme v úterý seznam, jdeme nakupovat.
5f4cf1a2560d7obrazek.png

Lukáš K., děti Marie a Kryštof
Naše dvojčata chodí do školy, která jim nezadává téměř žádné úkoly na doma, takže jejich školní sešity znám jen velmi sporadicky. Občas se s jejich obsahem seznámím až během třídních schůzek, které se u nás konají dohromady i s dětmi. Co si vybavuji, dcera je pečlivá, zatímco syn té úpravě moc „nedá“. Sešity Oxford jsme doma testovali poslední týden prázdnin a náš verdikt je následující:
5f4cf18e89465obrazek.png

  • Desky a vazba jsou opravdu pevné, hladké a jen tak něco je nepoškrábe. Pokud dítě na sešitu (samozřejmě nechtěně) posvačí, lze jej snadno otřít a nic se nevpije. Líbí se nám mnoho barevných variant i počet listů v rozsahu 20, 40 nebo 60.
  • Papír je extra bílý, samozřejmě si lze volit mezi čistým, linkovaným nebo čtverečkovaným. Praktické jsou předtištěné okraje, pamatuju si na svá školní léta a nekonečné rýsování okrajů v sešitech na začátku školního roku.
  • Obě děti dost tlačí, takže občas se jim obrázky nebo písmo propilo skrz papír. Oxford má vyšší gramáž papíru (90g/m2), což zabraňuje propíjemí pera nebo v případě gumování tužky se papír neprodře tak snadno.
  • Celkově jsou sešity pěkně zpracované s kvalitním tiskem, takže je lze použít i pro běžnou kancelářskou práci.

Čtětě také:

5e5cff6e88a33obrazek.png

Více na OXFORDSESITY.CZ

Reklama