S kolegyněmi jsme vyrazily na nákup potravin do Tesca, když jsme v redakci chystaly větší narozeninovou oslavu. Nakoupily jsme společně vše potřebné, naplnily košíky potravinami a nápoji a po zaplacení u pokladny jsme obdržely hlasovací žetony. Ty jsme pak u hlasovacího stánku, který je umístěn před pokladnami a nemůžete ho rozhodně přehlédnout, vhodily do předem vybraného boxu.

Klára Wimmerová
blobid0.jpgProjekty, jako je „Vy rozhodujete, my pomáháme“, považuji za velmi prospěšné a potřebné. Zaznamenala jsem ho již v přechozích letech jako maminka na mateřské. Chodila jsem často do Tesca nakupovat a vždy jsem při nákupu dostala žeton, který jsem hned za pokladnami vhodila do boxu na podporu projektu, který se týkal dětí. Děti jsou poslední měsíce přirozeně mým tématem číslo jedna, takže jsem výběr měla poněkud zjednodušený. Při nákupu s kolegyní, který jsme podnikly v rámci narozeninových příprav, jsem si opět vybrala téma spojené s dětmi - Klokánek, projekt Fondu ohrožených dětí.

Žaneta Podlahová
blobid1.jpgTento projekt od společnosti Tesco se mi velmi líbí, mám ráda, když velké firmy pomáhají potřebným. Do projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ jsem se zapojila i minulý rok a letošní rok jsem opět velmi ráda zahlasovala. Můj žetonek patřil projektu „Radostné prázdniny pro děti z Klokánku“, jelikož sama vím, že negativa v období dětství zanechá velký vliv na dospívání a následně i na celý život. Ráda bych proto podpořila všechny děti, které vyžadují okamžitou pomoc, ač už jsou týrané, zneužívané, zanedbané či ohrožené.

O projektu

V obchodech Tesco jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

Proč podpořit svého favorita
Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.

Všichni vybraní finalisté získají finanční pomoc
Už samotný postup projektu do finálového hlasování na obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Celkem společnost Tesco rozdělí postupujícím projektům 5 040 000 korun. Jakou částku ale organizace dostanou, mají nyní v rukou zákazníci – tudíž i vy, pokud při svém nákupu budete hlasovat.5afd4f8a5aec0obrazek.png

Jak jste na tom vy? Zapojíte se? Také máte rádi projekty, které pomáhají a mají smysl?

Čtěte také:

Reklama