Jak to má s recyklováním odpadu čtenářka Tana M.? Recykluje úplně, ale úplně všechno. Jakým způsobem? To se dozvíte v jejím příspěvku...


Dobré ráno!

Dnešní téma je hodně zajímavé. Nevím jak ostatní čtenářky, ale já třídím odpad tam, kde je to možné. Plastové láhve sbírám do většího igelitového pytle a pak jednou za týden je vynesu do připraveného kontejneru před domem. Když byly děti menší, třídila jsem i noviny a časopisy, ale tím jak se hodně změnila doba, čas internetového čtení, novin je novin nějak poskrovnu. Docela mě překvapilo, že na našem sídlišti se začaly objevovat menší kontejnery na biologický odpad, tedy odpad z kuchyní a domácností.

Ale o čem jsem hlavně chtěla psát já, je třídění odpadů tedy textilů. Každá domácnost, která má děti, má velké množství triček, tepláků, ponožek, a ponožtiček, košilek, mikin, svetrů, šatů... Prostě plné skříně oblečení, které si jako by, ve svém podvědomí odkládáme, že to někdo využije. Všimla jsem si, že dnes už po Praze existují z kontejnery většinou pro charitu na oblečení. Jeden kontejner byl dlouhou dobu před obchoďákem na ZLIČÍNĚ, další v Nových Butovicích před Hypernovou. Je to určitě přínosná věc, třeba to pomůže lidem, dětem v nouzi. Nedávno mně však moje kamarádka, která pracovala pro charitativní organizaci, sdělila, že charita přijímá jen peníze, o šatstvo nemá vůbec zájem. Tak alespoň ty kontejnery na oděvy jsou přínosem pro ty, kteří to potřebujou.

Tak na závěr. Já recykluji vše, pet lahve, papír, bio odpad, šatstvo.

Tana M.

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Třídíte odpad?

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

9 chutílupa

Reklama