5d0774bd54647obrazek.png
Dnešní sexuologové tvrdí, že mladí lidé upřednostňují spíše psanou konverzaci, ve které se rozhodně nebojí odvázat. Nebylo by tedy na místě opravit titulek na: Jak si psát s přítelem o sexuálních touhách? Faktem také je, že každé druhé manželství v Čechách končí rozvodem. Důvody jsou různé a nebudeme popírat, že velkou roli hraje možnost. Možnost ukončit manželství bez toho, aby na nás Nováková ukazovala prstem.


S tím je spojený i pocit, že nás partner nepřitahuje. Vztahový poradce Honza Vojtko dokonce říká, že za ním chodí „feťáci lásky“, kteří stále potřebují vzrušení z nových a nových vztahových dobrodružství. Prim hraje zamilovanost a láska už najednou není spojená se sexuální tenzí. Do jisté míry je to zapříčiněno sociálními sítěmi. I v případě, že se člověk nachází v relativně spokojeném vztahu, pořád má několik bokovek na jedné z komunikačních platforem. S těmi udržuje adrenalin v podobě konverzací s nádechem erotiky.


Jenže tenhle adrenalin se často zvrtne v onu zamilovanost a tak je to pořád dokola. Člověk je drobnou chvíli šťastný, ale většinu času se utápí v deziluzi hodné prokletého básníka. Všechno je to od základu špatně. Láska se prostě musí opečovávat, a protože ta partnerská je spojená s tělesností, musíme se naučit říci, co se nám líbí. Potom nebudeme muset adrenalin hledat jinde. Jak říká naše čtenářka Lenka: „Se svým manželem jsem 20 a let a přijde mi, že jsem stále zamilovaná. Řeči o tom, že zamilovanost trvá maximálně 2 roky jsou kecy. Stačí mluvit o tom, co chceme.“ Ale jak na to?


1. Prozkoumejte svoje touhy. Uvědomte si, že původní stereotypní pravidla už v dnešní době neplatí. Podívejte se samy, kam se posunula sexualita, nejen v důsledku sociálních sítí, ale i pornografie. Odpovězte si tedy nejprve na otázku, zdali jsou vaše touhy vůbec realizovatelné. Pokud budete například stále hledat muže s gigantickým přirozením, se kterým se vydržíte hodiny milovat, možná nakonec zůstanete sama.
5d0774e01a1f1obrazek.png


2. Zjistěte, kde je problém. Na ten lze přijít vždy! Někdy jsou ale lidé líní zamyslet se nad tím, že může být skryt například v tom, že vás styk v nějaké pozici bolí.


3. Mluvte, ale když není zbytí, klidně pište. Jeden z překonaných stereotypů. Dříve se totiž říkalo, že se hlavně nesmí nic řešit po telefonu, ale v dnešní době je chytrý telefon něco jako prostředník mezi páry a těžko už to bude jinak. Než se tomu bránit, raději se naučte možnost dobře využít. Nebojte se tedy napsat, co se vám líbí a nebo naopak nelíbí. Začtěte třeba slovy: Měla jsem dnes sen o tom, že…


4. Když už jednou začnete, půjde to samo. Pokud si neumíte ani ve snu představit, že říkáte nebo píšete slova jako: zasuneš, vzdychat nebo penis, zkuste se inspirovat filmem 500 dní se Summer. V něm mladá dívka v parku křičí slovo penis, jako by byla smyslu zbavená. Nemusíte zrovna v parku, stačí slůvka říkat doma před zrcadlem. Budete se potom cítit jako zbavené zlé kletby.5. Buďte trpělivé. To, že jednou napíšete nebo řeknete partnerovi, že chcete, aby jste se milovali častěji na zemi v kuchyni, neznamená, že to bude hned ten den. Vyčkejte na příležitost a buďte sama iniciativní.
Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama