Možná patříte mezi ty, co mají ve svém okolí někoho, kdo nesmí lepek. Bohužel toto onemocnění je celoživotní a je způsobeno nesnášenlivostí lepku.

Pokud člověk trpí nesnášenlivostí lepku, dochází jeho působením ke změně povrchu sliznice tenkého střeva, ze které mizí mikroklky a klky. V důsledku toho se povrch tenkého střeva snižuje, a tím se zmenšuje jeho schopnost trávit a vstřebávat živiny. Typickými příznaky nesnášenlivosti lepku jsou plynatost, křeče, objemné mastné stolice či průjmy, pokles hmotnosti nebo únava. Nemoc se navíc může projevit nejrůznějšími kožními problémy.

U dětí se navíc projevuje celkové neprospívání, poruchy růstu nebo podvýživa. Dítě prospívá jen do doby, dokud nemá v potravě obsažen lepek. Po zařazení lepku je začne bolet bříško, které se časem nafoukne, objevují se průjmové stolice (páchnoucí a nápadně lesklé od nestráveného tuku), zvracení, časem dochází k chudokrevnosti a jiným potížím z nedostatku vitaminů a živin. Děti jsou mrzuté, nevydrží si hrát, v noci špatně spí.
Pokud se u někoho tato nemoc projeví, je nucen dodržovat přísnou bezlepkovou dietu po celý život. Po vyloučení lepku z potravy se střevní sliznice postupně dostává do normálního stavu jako u zdravého člověka. I poté je ale nutné dál dodržovat bezlepkovou dietu.

S tím ale nastává otázka – z jakých surovin vařit? Potraviny by měly být nejen bezlepkové, ale také dobré. Měli jsme možnost vyzkoušet bezlepkové potraviny z nabídky Tesco:

My jsme s Elly pro vás vyzkoušeli na akci spojené s vařením, která probíhala v květnu tyto recepty. Můžete se naším výběrem inspirovat a vyzkoušet je. Vařit bez lepku nemusí být vůbec nuda! Ze zkušeností ale doporučujeme: Naučte se přemýšlet nad každým jídlem, které chtěl sníst.

jídlo

jídlo

jídlo

jídlo

Foto: www.tescorecepty.cz

Další zajímavé recepty na skvělé moučníky bez lepku:

Reklama