Recept jsem si vymyslela, když už jsem doma neměla žádné jiné suroviny. Nezbylo mi, než uvařit něco se sójou a červenými fazolemi. Tak doufám, že vám bude chutnat!

Sója s červenými fazolemi

100g sójových kostek
1 kostka zeleninového bujónu
1 plechovka červených fazolí
olivový olej
kari koření
sójová omáčka
worcestrová omáčka
zeleninová směs (brokolice, květák, paprika, brambor)
rajčatový protlak nebo sladkokyselá omáčka
hladká mouka na zhuštění

Příprava sójových kostiček:
Do 1 litru vroucí osolené vody vsypeme 100 g sójových kostek. Vaříme 15 až 20 minut. Pro lepší chuť doporučuji do vody vhodit 1 kostku zeleninového bujónu. Po dovaření slijeme vodu a kostky mírně vymačkáme. Dále se sójou nakládáme jako s nakrájeným kuřecím masem.

Na pánvi rozpálíme olivový olej a vsypeme kostičky uvařené sóji. Ihned posypeme kari kořením a ochutíme sójovou a worcestrovou omáčkou, za stálého míchání osmažíme do zlatova.
Na druhé pánvi podusíme se stejným kořením zeleninu, může být mražená nebo čerstvá. Používám brokolici, květák, mrkev, papriku, ale třeba i brambory na menší kousky. Dusíme na mírném ohni 10–15 minut. Pro dochucení často používám rajčatový protlak nebo sladkokyselou omáčku (např. Uncle Bens).
Poté smícháme zeleninu se sójou a celou plechovkou červených fazolí. Mícháme na ostrém ohni 5 minut. Pokud je směs příliš řídká, zasypeme ji hladkou moukou a necháme 10 minut odstát pod pokličkou. Zelenina i sója se příjemně nasáknou chutí koření.
Vynikající s chlebem, ale i s rýží.

- @lík

Vyzkoušíte tento recept? Jaké je vaše oblíbené vegetariánské jídlo?


Reklama